4. etapa Giro d’Italia 2020 preview: Prvý špurt

Giro d'Italia 2020
4. etapa Giro d'Italia 2020

4. etapa Giro d’Italia 2020 bude poslednou na Sicílii. Už tretí deň bol veľmi náročný, na Etne sa išlo ako keby sa bojovalo priamo o titul v poslednom týždni. Štvrtá etapa však ponúka len jedno stúpanie v strede a miesto pre vydúchnutie. Ak sa prejde pokojne a nezvíťazí únik, pôjde o prvý rovinatý šprintérsky záver pretekov.

6. októbra 2020
Dĺžka
: 140 km
Profil: kopcovitý, 1765 nastúpaných metrov
Štart: 12:15 LSEČ v Catanii
Predpokladaný dojazd: ~ 16:00 LSEČ vo Villafranca-Tirrena
Vysielanie, live prenos: Eurosport 2 od 12:10
4. etapa Giro d’Italia 2020 – trasa

Catania je 300-tisícové mesto na východe najväčšieho stredomorského ostrova. Pôjde sa krátka etapa, aby sa vylepšili podmienky pre presun na Apeninský polostrov. Po 140 km sa etapa ukončí Villafranca-Tirrena s 8400 obyvateľmi. Je to v blízkosti Messiny, rodiska Vincenza Nibaliho. Prvá časť je zvlnená po 38 km sa začne stúpať na najväčšiu a jedinú prekážku dňa – Portella Mandrazzi (12, km – 5,2%). Stúpa sa dlhšie ako je tento kopec oficiálne značený, až do méty 75,4 km po štarte.

4. etapa Giro d’Italia 2020 – profil:

4. etapa Giro d'Italia 2020
4. etapa Giro d’Italia 2020

Nasleduje dlhý zjazd, ktorý je celkom technický. Symetricky bude do cieľa ostávať 38 km po rovine. V záverečnej destinácii sa cesty zúžia a pozícia bude kľúčová. Posledný kilometer obsahuje jednu ľavotočivú pravouhlú zákrutu v prvej časti, potom je to priama široká cesta až na pásku.

Predpoveď nehlási silný vietor, ak áno tak iba v rýchlosti 8 km/h. Ten jazdcov bude sprevádzať ako protivietor vo väčšine etapy, potom ako bočný čelný vo finále.

Mapa:

4. etapa Giro d'Italia 2020

4. etapa Giro d’Italia 2020 – favoriti

Veľké šprintérske tímy sa pokúsia regulovať únik na dlhom kopci. Keďže šprintéri na týchto pretekoch sú pomerne odolní, so stúpaním by nemali mať problém. Posledná sekcia ponúka ideálnu príležitosť na hromadný dojazd.

Peter Sagan (BOH) ukázal v druhej etape veľmi dobré nohy na kopci. Nevieme, ako je na tom v rovinatom šprinte, ale po treťom mieste v Paríži v poslednej etape Tour de France má potenciál sa v zajtrajšej etape umiestniť na veľmi vysokej priečke, dokonca ju vyhrať. Dokonca sa môže obliecť do bodovacieho dresu, keďže zo šprintérov je v cyklámenovej súťaži na tom najlepšie.

Peter Sagan pred Giro d'Italia
Peter Sagan na prezentácii Gira. zdroj: twitter.com/giroditalia

Proti bude Arnaud Démare (FDJ). Francúzsky šampión prichádza oddýchnutý a s veľmi dobrou formou. Navyše má výborný vlak so Sinkeldamom a Guarnierim.

FDJ dalo Démarovi národný dres bez sponzorov na znak úcty k národnej vlajke. foto: Fabio Ferrari/LaPresse

Fernando Gavíria (:uae:) tu má Richezeho a Molana. Jeho skutočnú šprintérsku formu však nepoznáme, na Tirrene sa zdal celkom neistý. Nestabilné výkony sú však špecialitou Kolumbijčana a určite má veľké šance na pridanie šiesteho etapového triumfu z Giro d’Italia.

Fernando Gavíria víťazí na Vuelta a Burgos
Fernando Gavíria na Vuelta a Burgos 2020. zdroj: twitter.com/OsamuSuzuki3

Michael Matthews (:sun:) nezvládol druhú etapu, ale stále je veľmi rýchly, aj keď na ostatných na rovinách pomerne zaostáva. Hektická a neprehľadná koncovka by mu priala.

Michael Matthews
Matthews víťazí na Bretagne Classic 2020. zdroj: twitter.com/diriflesso

Davide Ballerini (:dqt:) a José Alváro Hodeg (:dqt:) sú šprintérska dvojica z Deceuninck – Quick Step. Talian sa ukázal v chaotickom šprinte v poslednej etape Okolo Poľska, Kolumbijčan ešte nevyhral. Bude to prvý náznak stratégie a preferencií belgického tímu na pretekoch.

Elia Viviani (COF) sa pokúsi získať prvé víťazstvo v sezóne, ale na Tour bol úplne mimo šprintérskej formy.
Ďalšími menami, ktoré sa budú tlačiť do koncovky, sú Rudy Barbier (:isn:), Ben Swift (:ins:), Andrea Vendrame (:alm:), Davide Cimolai (:isn:), Giovanni Lonardi (Bardiani-CSF-Faizanè).

 

Zdroj: giroditalia.it

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár