Clásica San Sebastian: Mladučký Brit pokoril celú špičku

zdroj: twitter.com/AdamYates7

Zdieľaj článok:

Dnešné klasické preteky okolo San Sebastianu vyhral prekvapujúco 22-ročný mladík Adam Yates (OBE). Celú špičku prekvapil približne 10 km pred cieľom, keď nastúpil a sólojazdou dokončil najväčší úspech svojej kariéry. Zbytok poľa si to rozdal už len o druhé miesto. V hromadnom dojazde bol najlepší Philippe Gilbert (BMC). Tretie miesto vybojoval Alejandro Valverde (MOV).

Úsmevná situácia sa stala pred samotným cieľom, keď mladučký Brit zmätkoval a nevedel či vlastne vyhral. Celú cieľovú rovinku sa snažil komunikovať cez vysielačku, no pre hluk nepočul ani slovo. Na margo tejto situácie Adam ihneď po dojazde povedal:

„Pýtal som sa športového riaditeľa ako to vyzerá. Vôbec som nevedel, že som prvý v cieli. Myslel som, že je nejaký únik predo mnou. Vo vysielačke som ale nič poriadne nepočul. Išiel som naplno a nebol čas premýšlať. Som ale nesmierne šťastný.“

Nedarilo sa Martinovi Velitsovi a jeho stajni Ettix – Quick-Step. Náš cyklista preteky nedokončil a najlepší z česko-belgického tímu bol Julian Alaphilippe, ktorý obsadil 8. miesto.

Konečné poradie:

1. Adam Yates (GBr) OBE 05:30:22
2. Philippe Gilbert (Bel) BMC 00:00:15
3. Alejandro Valverde (Spa) MOV
4. Daniel Moreno (Spa) KAT
5. Joaquim Rodriguez (Spa) KAT
6. Bauke Mollema (Ned) TFR
7. Daniel Martin (Irl) CDT
8. Julian Alaphilippe (Fra) EQS
9. Warren Barguil (Fra) TGA
10. Rigoberto Uran (Col) EQS
DNF Martin Velits (Svk) EQS

 

zdroj: klasikoa.net

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať