Fantastický Sagan to dokázal!

Okolo Kalifornie

zdroj: twitter.com/tinkoff_saxo

Zdieľaj článok:

Peter Sagan (TCS) to dokázal! Stal sa víťazom pretekov okolo Kalifornie a ukázal, že patrí medzi najlepších jazdcov na okruhu. O jeho triumfe rozhodol fotofiniš, kde nakoniec o milimetre porazil Tylera Farrara (MTN – Qhubeka) a dosiahol na bonifikačné sekundy. Oči pre plač ostali Julianovi Alaphilippemu (EQS), ktorého rodák zo Žiliny odsunul na celkové druhé miesto. Záverečnú etapu vyhral opäť Mark Cavendish (EQS). Druhý dorazil Wouter Wippert z Drapacu.

Slovenský cyklista prišiel do Kalifornie ako rekordér v počte etapových víťazstiev na pretekoch okolo Kalifornie, ale nikdy nepatril medzi favoritov na celkového víťaza. Jeho výkony v časovke a hlavne v kráľovskej horskej etape (Mt. Baldy) boli obdivuhodné. Týždeň snov zakončil Sagan „štýlovo“ vo fotofniši, kde nikto nevedel pár sekúnd či to stačilo, alebo nie.

Fotofiniš:

Novopečený víťaz na svojom facebookovom profile povedal:

„V prvej chvíli som si myslel, že sa mi to nepodarilo a Farrar ma predstihol. Že som tretí som sa dozvedel, až keď som prišiel k môjmu tímu. Nemôžem uveriť, že som napokon vyhral. Ďakujem všetkým mojim tímovým kolegom, pretože odviedli veľmi dobrú prácu. Je to veľmi ťažko vybojované víťazstvo. Už včera som zostal prekvapený z môjho výkonu. Dnes som veril, že by to mohlo výjsť. Som veľmi šťastný, nikdy som si nemyslel, že by som mohol vyhrať celkovo Okolo Kalifornie. Tento rok bolo jedno náročné cieľové stúpanie a ja som v ňom iba minimálne stratil. V iných etapách som vybojoval bonusové sekundy, čo bolo pre mňa plusom. Tento rok som stratil zelený dres, preto som chcel dosiahnuť niečo, aby som sa opäť dostal na pódium a podarilo sa…“

Záver 8.etapy:

Výsledky 8.etapy:

1. Mark Cavendish EQS 02:14:55
2. Wouter Wippert Drapac
3. Peter Sagan TCS
4. Tyler Farrar MTN – Qhubeka
5. Tom Van Asbroeck LOT
6. Lucas Sebastian Haedo Jamis – Hagens Berman
7. Zico Waeytens
TGA
8. Andrea Peron Team Novo Nordisk
9. Logan Owen Axeon Cycling Team
10. Martijn Verschoor Team Novo Nordisk
64. Martin Velits
EQS

 

Celkové poradie pretekov okolo Kalifornie:

1. Peter Sagan TCS 28:13:12
2. Julian Alaphilippe EQS 00:00:03
3. Sergio Henao SKY 00:00:37
4. Joseph Dombrowski TCG 00:01:14
5. Robert Gesink LOT 00:01:15
6. Haimar Zubeldia TFR 00:01:16
7. Ian Boswell SKY 00:01:23
8. Riccardo Zoidl
TFR 00:01:24
9. Peter Kennaugh SKY 00:01:44
10. Rob Britton Team SmartStop 00:02:10
109. Martin Velits
EQS 00:54:14

 

zdroj: cyclingnews.com, facebook.com/petersagan

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať