Na pretekoch Clásica San Sebastian uvidíme i Martina Velitsa

zdroj: twitter.com/dklasikoa

V sobotu sa uskutočnia jednodňové preteky okolo San Sebastianu. Je to prvý podnik po nedávnej Tour. Na pretekoch sa predstavia jazdci ako Alejandro Valverde (MOV), Joaquim Rodriguez (ISN), Nicolas Roche (SKY). Spoločnosť im bude robiť i náš Martin Velits (EQS). Profil je už ako každoročne kopcovitý a na jazdcov čaká 6 horských prémií.

Počas 219 kilometrov musia jazdci zdolať 3 horské prémie 1. a 2. kategórie. Po prvom stúpaní čaká pretekárov i šprintérska prémia. Medzi favoritov patria Alejandro Valverde (MOV), Joaquim Rodriguez (ISN), Thibaut Pinot (FDJ), Romain Bardet (ALM), Rui Costa (LAM) a Bauke Mollema (TFR).

Profil pretekov:

profil san sebastian

Zloženie tímov:

MOVISTAR TEAM:

Alejandro Valverde, Winner Anacona, Ruben Fernandez, Jesus Herrada, Javier Moreno, Rory Sutherland, Jose Joaquin Rojas, Giovanni Visconti.

KATUSHA TEAM:

Joaquim Rodriguez, Daniel Moreno, Pavel Kochetkov, Tiago Machado, Egor Silin, Simon Spilak, Yury Trofimov, Angel Vicioso.

TEAM SKY:

Nicolas Roche, Nathan Earle, Sebastian Henao, Peter Kennaugh, Petter Lars Nordhaug, Danny Pate, Kanstantsin Siutsou.

ETIXX – QUICK STEP:

Rigoberto Uran, Zdeněk Štybar, Julian Alaphilippe, Stijn Vandenbergh, Pieter Serry, Matteo Trentin, Julien Vermote, Martin Velits.

TINKOFF – SAXO:

Christopher Juul Jensen, Manuele Boaro, Jesus Hernandez, Roman Kreuziger, Matteo Tosatto, Sergio Paulinho, Pavel Brutt, Olivier Zaugg.

ASTANA PRO TEAM:

Mikel Landa, Jakob Fuglsang, Luis Leon Sanchez, Valerio Agnoli, Andriy Grivko, Miguel Ángel López, Michele Scarponi, Rein Taaramae.

BMC RACING TEAM:

Philippe Gilbert, Rick Zabel, Damiano Caruso, Manuel Quinziato, Samuel Sanchez, VERMAET, Greg Van, Loic Vliegen, Danilo Wyss.

ORICA GREENEDGE:

Adam Yates, Simon Yates, Sam Bewley, Luke Durbridge, Michael Hepburn, Jens Keukeleire, Cameron Meyer, Pieter Weening.

LAMPRE – MERIDA:

Rui Costa, Jan Polanc, Mario Costa, Ilia Koshevoy, Luka Pibernik, Ruben Plaza, Nelson Oliveira, Jose Serpa.

AG2R LA MONDIALE:

Romain Bardet, Alexis Vuillermoz, Jan Bakelants, Mikael Cherel, Hugo Houle, Ben Gastauer, Alexis Gougeard, Biel Kadri.

EQUIPE CYCLISTE FDJ.FR:

Thibaut Pinot, Mickael Delage, Alexandre Geniez, Arnold Jeannesson, Pierre-Henri Lecuisinier, Anthony Roux, Jeremy Roy, Benoit Vaugrenard.

LOTTO SOUDAL:

Pim Ligthart, Tiesj Benoot, Stig Broeckx, Sean De Bie, Tosh Van Der Sande, Dennis Vanendert, Jelle Dennis, Tim Wellen.

TREK FACTORY RACING:

Bauke Mollema, Laurent Didier, Julian David Arredondo, Stijn Devolder, Fabio Felline, Markel Irizar, Bob Jungels, Jasper Stuyven.

TEAM GIANT – ALPECIN:

Warren Barguil, Koen De Kort, Thierry Hupond, Chad Haga, Fredrik Ludvigsson, Tobias Ludvigsson, Lars Van Der Haar, Zico Waeytens.

TEAM CANNONDALE – GARMIN:

Daniel Martin, Ryder Hesjedal, Nathan Brown, André Cardoso, Nathan Haas, Kristijan Koren, Tom Jelte Slagter, Andrew Talansky.

TEAM LOTTO NL – JUMBO:

Brian Bulgac, Wilco Kelderman, Tom Leezer, Nick Van Der Lijke, Jos Van Emden , Steven Kruijswijk, Maarten Tjalingii, Maarten Wynants.

IAM CYCLING:

Sylvain Chavanel, Thomas Degand, Dries Devenyns, Aleksejs Saramotins, Mathias Frank, Jarlinson Pantano, David Tanner, Marcel Wyss.

AJA RURAL – SEGUROS RGA:

David Arroyo, Amets Txurruka, Carlos Barbero, Pello Bilbao, Omar Fraile, Angel Madrazo, Lluis Mas, Miguel Angel Benito.

COFIDIS SOLUTIONS CRÉDITS:

Daniel Navarro, Julien Simon, Yoann Bagot, Nicolas Edet, Romain Hardy, Luis Angel Mate, Rudy Molard, Stephane Rossetto.

  

Mohlo by vás zaujímať