Okolo Kalifornie: Milimetrový dojazd rozhodol o hetriku, Sagan nenašiel recept

zdroj: twitter.com/lavuelta_stats

Dnes nám finišoval podnik Okolo Kalifornie. Na jazdcov bolo v poslednej etape pripravených 143 kilometrov v Sacremente. Profil bol rovinatý a tak sa čakal hromadný dojazd. Otázka dňa visela nad Fernandom Gavíriom (:qst:) či zaknihuje etapový hetrik alebo nie. Do úniku sa dostala štvorica jazdcov. Skupinka bola v zložení Neilson Powless (:lot:), Adam De Vos z Rally Racing, Mikkel Bjerg z Hagens Berman Axeon, Jonny Clarke z UnitedHealthcare. Náskok sa však vyšplhal iba na 135 sekúnd. Bolo jasné, že pelotón nechcel nechať nič na náhodu. 32 kilometrov pred cieľom bol náskok už len minúta.

Zatiaľ čo šprintérske tímy udávali tempo na čele, tak Egan Bernal (:sky:) pohodovo zvládal posledné kilometre a vychutnával si už isté víťazstvo. Stal sa tak najmladším víťazom pretekov Okolo Kalifornie v histórii. Útok bol zlikvidovaný 5 kilometrov pred cieľom a tlačenica na čele pelotónu mohla začať. Tímy Mitchelton – Scott, Katusha a Quick – Step Floors udávali tempo. Peter Sagan (BOH) mal v závere k ruke iba Daniela Ossa (BOH). Jeho úhlavný nepriateľ mal k dispozícii až trojicu. Ako obvykle Gavíriu (:qst:) parádne vyviezol Richeze (:qst:) a ten si išiel pre jasné víťazstvo. Zo zadu však nečakane „prilietol“ Max Walschied (:sun:), ktorý všetkých dokonale zaskočil. Vyzeralo to, že pokoril neohrozeného Kolumbíjčana a dokonca sa i tešil, no nakoniec fotofiniš ukázal opak – Gavíria opäť vyhral. Tourminátor skončil napokon štvrtý.

Slováci:

Michael Kolář (BOH) obsadil v poslednej etape pekné 15. miesto, Juraj Sagan (BOH) skončil na 83. priečke. V bodovacej súťaži skončil Peter Sagan (BOH) štvrtý, ovládol ju Fernando Gaviria (:qst:).

Profil dnešnej etapy:

Dojazd 7. etapy:

Fotofiniš:

Výsledky 7. etapy:

1.Fernando Gavíria (Col):qst:03:07:39
2.Max Walscheid (Ger):sun:
3.Caleb Ewan (Aus):mts:
4.Peter Sagan (Svk)BOH
5.Miguel Bryon (USA)Holowesko-Citadel
6.Alexander Kristoff (Nor):uae:
7.Michael Rice (Aus)Hagens Berman
8.Ty Magner (USA)Rally Racing
9.Daniel McLay (Gbr):efd:
10.Kiel Reijnen (USA):tfr:

Celkové poradie:

1.Egan Bernal (Col):sky:25:34:19
2.Tejay van Garderen (USA):bmc:00:01:25
3.Daniel Martinez (Col):efd:00:02:14
4.Adam Yates (GBr):mts:00:02:16
5.Tao Geoghegan Hart (GBr):sky:00:02:28
6.Rafal Majka (Pol)BOH00:03:01
7.Brandon McNulty (USA)Rally Cycling00:03:28
8.Laurens De Plus (Bel):qst:00:03:59
9.Kristijan Durasek (Cro):uae:00:03:59
10.Mathias Frank (Swi):alm:00:04:01

 

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár