Preview: Peter Sagan ide za obhajobou

zdroj: twitter.com/petosagan

Už zajtra je na programe prvá z dvojice kanadských jednorázoviek – Grand Prix Cycliste de Québec. Na jazdcov čaká 16 okruhov, každý z nich bude mať 12,6 kilometrov. V každom okruhu čakajú na pelotón 4 krátke, no prudké stúpania. Za obhajobou bude kráčať náš Peter Sagan (BOH), ktorému bude k ruke jeho brat Juraj. Nemecký tím posiela veľmi silnú zostavu. Tourminátorovi budú kryť chrbát jazdci ako Jay McCarthy (BOH), Maciej Bodnar (BOH) či nemecký majster Marcus Burghardt (BOH). Najväčší súper bude Greg Van Avermaet (:bmc:), ktorý minulý rok skončil na druhom mieste. Do celkového poradia určite prehovorí aj výborný klasikár Michael Matthews (:sun:). Priamy prenos môžete sledovať od 20:00 na televíznej stanici Eurosport 2.

Slováci na Grand Prix Cycliste de Québec

Na pretekoch sa predstaví niekoľko Slovákov. Okrem spomínanej bratskej dvojice bude v rezerve pripravený Martin Velits (:eqs:) a Michael Kolář (BOH).

Ďalší favoriti

Veľmi silnú zostavu do boja posiela Quick – Step. Ten zastupujú mená ako Vakoč, Bauer či Brambilla. Orica – Scott vsadí na Kreuzigera, Keukeleireho, Albasiniho či Daryla Impeyho. Do bojov o titul bude chcieť prehovoriť i tím AG2R La Mondiale. Ten budú zastupovať Bakelandts, Naesen či Mathias Frank. Vo farbách Astany sa predstavia Fuglsang, Moser a Grivko. Silný tím posiela i FDJ. Ten budú reprezentovať líder Demare a Reichenbach. Nenechá sa zahambiť ani Trek – Segafredo. Jeho farby budú hájiť Felline, Stuyven a Mollema.

Mapa a profil


zdroj: gpcqm.ca/en/gp-quebec

  

Mohlo by vás zaujímať

Komentáre

Pridaj komentár