Sagan v Kalifornii druhý

Okolo Kalifornie

zdroj: twitter.com/Etixx_QuickStep

Mark Cavendish (EQS) vyhral prvú etapu pretekov okolo Kalifornie, keď mu výhru doslova ukážkovo pripravil jeho tímový kolega Mark Renshaw. Britský jazdec zaknihoval desiate víťazstvo v tejto sezóne. Na druhom mieste dorazil náš Peter Sagan (TCS) a tretí Jempy Drucker (BMC).

Spokojný víťaz po etape dodal:

„Bolo to perfektné od Marka. Byť za ním 300 m od cieľa je luxus. Nemusel som vôbec premýšlať a našetriť energiu na záver. Môžem byť šťastný, že ho máme v tíme. Dnes to samozrejme nebolo ľahké. Bolo to nervózne a mal som trošku strach. Záverečná rovinka bola široká, zvládol som to takticky a fyzicky veľmi dobre.“

Prvá etapa mala svoj cieľ v meste Sacramento a trvala niečo málo cez 203 km. Prvý a jediný únik predviedlo kvarteto jazdcov William Clark, Steve Fisher, Rob Britton a Bobby Sweeting. Štvorica jazdcov si vybudovala náskok takmer 7 minút. Ten ale pelotón pomaly a isto zredukoval na 150 sekúnd a to 40 km pred cieľom. Na poslednom šprintérskom medzičase (15,2 km pred cieľom) bol náskok už iba necelá minúta. Skupinu prenásledovateľov viedla stajňa Saxo – Tinkoff a MTN – Qhubeka. Vo finiši bol Peter Sagan sám proti dvojici jazdcovi Etixx – Quick-Step. Tí to zohrali ukážkovo a Sagan sa musel uspokojiť s druhým miestom. Preteky nedokončil Andrew Talansky (TCG) a pred pretekami odhlásil svoju účasť Marcel Kittel (TGA).

 Záverečný finiš:

Výsledky prvej etapy:

1.Mark CavendishEQS04:43:27
2.Peter SaganTCS
3.Jempy DruckerBMC
4.John MurphyUnitedHealthcare Pro Cycling
5.Guillaume BoivinOptum p/b Kelly Benefit Strategies
6.Zico WaeytensTGA
7.Wouter WippertDrapac Professional Cycling
8.Tyler FarrarMTN – Qhubeka
9.Koen de Kort
TGA
10.Danny van Poppel
TFR

 

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať