Tour de France: Sagana porazila iba nemecká „gorila“

Tour de France

zdroj: facebook.com/letour

Fantastické divadlo nám priniesla druhá etapa na pretekoch Tour de France. Peter Sagan (:tcs:) skončil na výbornom druhom mieste, keď iba milimetre rozhodli v jeho neprospech. Etapu vyhral Nemec André Greipel (:lts:) a tretí skončil Spartakus Fabian Cancellara (:tfr:), ktorý ide do žltého. Náš cyklista sa posúva na výborné 4. miesto v celkovom poradí.

peto

25-ročný rodák zo Žiliny si prežil smolný okamih, keď zhruba 15 km pred cieľom dostal defekt a razom tak stratil drahocenné sekundy. Skvelú prácu ale odviedol jeho mechanik, keď mu doniesol nový bicykel a nemárnil čas s výmenou kolesa. Peter stiahol náskok vedúcej skupiny a o pár kilometrov sa pripojil k čelu pretekov.

Celá etapa bola poznamenaná pádmi a v jednej takej situácii využili stajne BMC, SKY a Tinkoff – Saxo svoju šancu. Astana s Vincenzom Nibalim a Movistar s Nairom Quintanom neustáli túto situáciu a nechali svojich nepriateľov odskočiť o zhruba 90 sekúnd.