Svet cyklistiky smúti. Zomrel Gino Mäder

Gino Mäder

zdroj: twitter.com/BHRVictorious

Gino Mäder (TBV) navždy opustil svet cyklistiky. Svoj posledný boj prehral dnes ráno. Osudným mu bol pád vo včerajšej etape pretekov Okolo Švajčiarska, kde vo veľkej rýchlosti spadol. Na mieste utrpel ťažké zranenia a bola mu poskytnutá resuscitácia. Následne bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice v Chure. Tam mu však už nedokázali pomôcť a následkom podľahol. V poslednom zjazde dosahoval v niektorých úsekoch víťazný Juan Ayuso (UAD) i sto kilometrov za hodinu.

„Sme zdrvení zo straty Gina Mädera. Jeho talent, odhodlanie a entuziazmus boli inšpiratívne pre nás všetkých. Bol nesmierne talentovaný ale aj skvelý človek. Úprimnú sústrasť celej jeho rodine a milovaným. Všetky naše myšlienku sú teraz s nimi. Bahrain Victorious bude každé preteky jazdiť za Gina a ctiť tak jeho pamiatku. Sme odhodlaní ukazovať vášeň s akou jazdil Gino. Navždy bude integrálnou súčasťou nášho tímu.“

Organizátori sa po smutnej správe rozhodli odložiť štart šiestej etapy pretekov Okolo Švajčiarska. Napokon sa rozhodlo o neutralizovaní celej etapy. Jazdiť sa bude iba posledných 30 kilometrov k ucteniu si pamiatky na zosnulého cyklistu.

Profil – Gino Mäder

Dátum narodenia: 4.1.1997
Národnosť: Švajčiarsko
Váha: 61 kg
Výška: 1.81 m
Miesto narodenia: Flawil
Najlepšie výsledky: etapa na Giro (2021), etapa na Okolo Švajčiarsko (2021), celkovo druhý na pretekoch Okolo Romandie (2022)

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár