Tour de France: Geschkeho životný úspech a Saganov bicykel pre Contadora

Tour de France

Dnešná 17. horská etapa Digne Les Bains – Pra Loup (161 km) patrila nemeckému pretekárovi Simonovi Geschkemu (:tga:). Do cieľa dorazil v čase 04:12:17 s 32 sekundovým náskokom pred druhým Andrewom Talanskym (:tcg:). Na treťom mieste skončil Rigoberto Uran (:eqs:).

Očakávali sme atak Tinkoff Saxo na čele s Albertom Contadorom. Jeho nádeje skončili po páde, len 9 kilometrov pred cieľom. Peťo Sagan mu následne poskytol svoj bicykel, stratu sa mu však už nepodarilo dotiahnuť a nakoniec skončil na 31. mieste a so stratou 00:09:33 na víťaza. Jeho šanca na celkový úspech sa už pravdepodobne rozplynula.

CKiWs4EXAAAnIT3zdroj: twitter.com/TeamSky

Peťo Sagan sa pokúšal o viaceré úniky, podaril sa mu až tretí v poradí na 64. km, kedy dokázal spolu s ďalšími 30 jazdcami urobiť na pelotón náskok dvoch minút a tridsiatich sekúnd. V jedinej šprintérskej prémii 50km pred cieľom si vybojoval 15 bodov za 3. miesto. Nakoniec skončil na 91. mieste, ale vďaka šprintérskej prémii si upevnil náskok v bodovacej súťaži, kde už má náskok 104 bodov.