Tour de France: Sagan urobil dôležitý krok

Tour de France

zdroj: twitter.com/letour

Dnes sa udial na Tour historický zápis. Jazdec afrického tímu MTN – Qhubeka vyhral prvú etapu pre svoj tím v histórii na starej dáme. Stephen Cummings si dnes v závere poradil s dvojicou domácich jazdcov. Thibaut Pinot (FDJ) dorazil na druhom mieste a Romain Bardet (:alm:) tretí. Skvelý výkon dnes predviedol náš cyklista, keď dokázal sekundovať i najlepším vrchárom a dorazil na výbornom 5. mieste.

V úniku dňa dnes bolo približne 20 cyklistov. Medzi nimi bol i náš Peter Sagan (:tcs:). Silná skupina obsahovala mená ako Thibaut Pinot (FDJ), Romain Bardet (:alm:), Rigoberto Uran (:eqs:), Jonathan Castroviejo (MOV) a ďalší. Únik mal dnes úspech, keďže pelotón nechal náskok narásť na 8 minút, ktorý sa neskôr ustálil na hodnote 6 minút.

Peter Sagan (:tcs:) si udržal zelený dres, keď v dnešnej etape získal dôležité body. Na šprinterskej prémii uchmatol 20 bodov a v cieli 17. Náš jazdec tak má na čele náskok 61 bodov. Po pretekoch pre oficiálne stránky povedal:

„Posledné stúpanie bolo veľmi náročné. Nie je to moja silná stránka, no urobil som maximum. Získal som plný počet na prémii, dorazil som do cieľa piaty. Som spokoný s dnešným výkonom. Chcel som dnes vyhrať a vydal som zo seba všetko. Boj o zelený dres bude určite náročný.“