UAE Tour: Prvú kľúčovú etapu ovládol dominantným spôsobom Adam Yates

UAE Tour 2020
Adam Yates

zdroj: twitter.com/MitcheltonSCOTT

Preteky UAE Tour dnes pokračovali treťou etapou. V nej sa finišovalo na Jebel Hafeet. Takmer 11 kilometrové stúpanie má priemer 7 % a malo preveriť jazdcov na celkové poradie. Okrem spomínaného stúpania nečakala na pretekárov žiadna výrazná prekážka. Do skorého únik naskočila štvorica jazdcov. Skupina bola v zložení Jasper De Buyst (LTS), Victor Campenaerts (NTT), Umberto Marengo (Vini Zabù-KTM) a Stijn Steels (DQT). Ich náskok sa vyšplhal na 7 minút, no po 70 kilometroch to začínalo klesať. Po 84 kilometroch sa náskok pohyboval na úrovni 5 minút. V úvode etapy mali pád Pozzovivo (NTT) a Buchmann (BOH), no nič vážnejšieho sa nestalo. V druhej polovici etapy náskok pomaly ale isto klesal a 80 km pred cieľom mala skupinka na čele už len 4 minúty.

Pred začiatkom stúpania na Jebel Hafeet bolo všetko pohromade a začínali nám nové preteky. Stúpanie okamžite pocítil vedúci muž Caleb Ewan (LTS) a odpadol. Rovnaký osud mal i Chris Froome (INS). Osem kilometrov pred dojazdom bol na čele tím CCC, ktorému tempo diktoval Jan Hirt (CCC). Za vláčikom CCC sa udržalo sotva 20 jazdcov. Po Čechovi prebral taktovku Victor de la Parte (CCC) a dokonca zaútočil. Vypracoval si náskok 15 sekúnd. Akcie Poliakov si odskákal Alejandro Valverde (MOV), ktorý tu tretí rok po sebe nezvíťazí. Naopak trojica Yates (MTS), Lutsenko (AST) a Gaudu (FDJ) bola blízko. Trojka sa prehnala okolo De la Parteho a vypracovala si pekný náskok. Zázrak zo Slovinska Pogačar (UAE) čoskoro doplnil čelo.

Záver

Na nič však nečakal Adam Yates (MTS) a zaútočil. 3 kilometre pred cieľom mal 35 sekúnd. Brit svoj náskok pomaly ale isto navyšoval a bol blízko triumfu. Na ďalšiu skupinu mal minútu a 40 sekúnd. Jazdec vo farbách austrálskeho tímu tak výrazne zvýšil šance na celkový triumf. V cieli mal napokon náskok 62 sekúnd na Pogačara (UAE).

Dojazd

Celkové poradie

Na čele pretekov je po dnešnej etape zmena. Adam Yates (MTS) je blízko celkovej výhre na UAE Tour, keďže dnes deklasoval konkurenciu.

Profil:

 

Profil

 

Výsledky 3. etapy:

1.Adam Yates (GBr)MTS04:42:33
2.Tadej Pogačar (Slo)UAE00:01:02
3.Alexej Lutsenko (Kaz)AST00:01:09
4.David Gaudu (Fra)FDJ
5.Rafal Majka (Pol)BOH
6.Diego Ulissi (Ita)UAE
7.Patrick Konrad (Aut)BOH
8.Gorka Izagirre (Spa)AST
9.Jesús Herrada (Spa)COF
10.Eddie Dunbar (Irl)INS

Celkové poradie UAE Tour:

1.Adam Yates (GBr)MTS12:30:02
2.Tadej Pogačar (Slo)UAE00:01:07
3.Alexej Lutsenko (Kaz)AST00:01:35
4.David Gaudu (Fra)FDJ00:01:40
5.Rafal Majka (Pol)BOH
6.Wiclo Kelderman (Ned)SUN00:02:06
7.Diego Ulissi (Ita)UAE
8.Patrick Konrad (Aut)BOH
9.Jesús Herrada (Spa)COF
10.Eddie Dunbar (Irl)INS


Zdroj: theuaetour.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár