UAE Tour: Prvú kľúčovú etapu ovládol dominantným spôsobom Adam Yates

UAE Tour 2020
Adam Yates

zdroj: twitter.com/MitcheltonSCOTT

Preteky UAE Tour dnes pokračovali treťou etapou. V nej sa finišovalo na Jebel Hafeet. Takmer 11 kilometrové stúpanie má priemer 7 % a malo preveriť jazdcov na celkové poradie. Okrem spomínaného stúpania nečakala na pretekárov žiadna výrazná prekážka. Do skorého únik naskočila štvorica jazdcov. Skupina bola v zložení Jasper De Buyst (:lts:), Victor Campenaerts (:ntt:), Umberto Marengo (Vini Zabù-KTM) a Stijn Steels (:dqt:). Ich náskok sa vyšplhal na 7 minút, no po 70 kilometroch to začínalo klesať. Po 84 kilometroch sa náskok pohyboval na úrovni 5 minút. V úvode etapy mali pád Pozzovivo (:ntt:) a Buchmann (BOH), no nič vážnejšieho sa nestalo. V druhej polovici etapy náskok pomaly ale isto klesal a 80 km pred cieľom mala skupinka na čele už len 4 minúty.

Pred začiatkom stúpania na Jebel Hafeet bolo všetko pohromade a začínali nám nové preteky. Stúpanie okamžite pocítil vedúci muž Caleb Ewan (:lts:) a odpadol. Rovnaký osud mal i Chris Froome (:ins:). Osem kilometrov pred dojazdom bol na čele tím CCC, ktorému tempo diktoval Jan Hirt (:ccc:). Za vláčikom CCC sa udržalo sotva 20 jazdcov. Po Čechovi prebral taktovku Victor de la Parte (:ccc:) a dokonca zaútočil. Vypracoval si náskok 15 sekúnd. Akcie Poliakov si odskákal Alejandro Valverde (MOV), ktorý tu tretí rok po sebe nezvíťazí. Naopak trojica Yates (:mts:), Lutsenko (AST) a Gaudu (FDJ) bola blízko. Trojka sa prehnala okolo De la Parteho a vypracovala si pekný náskok. Zázrak zo Slovinska Pogačar (:uae:) čoskoro doplnil čelo.

Záver

Na nič však nečakal Adam Yates (:mts:) a zaútočil. 3 kilometre pred cieľom mal 35 sekúnd. Brit svoj náskok pomaly ale isto navyšoval a bol blízko triumfu. Na ďalšiu skupinu mal minútu a 40 sekúnd. Jazdec vo farbách austrálskeho tímu tak výrazne zvýšil šance na celkový triumf. V cieli mal napokon náskok 62 sekúnd na Pogačara (:uae:).

Dojazd

Celkové poradie

Na čele pretekov je po dnešnej etape zmena. Adam Yates (:mts:) je blízko celkovej výhre na UAE Tour, keďže dnes deklasoval konkurenciu.

Profil:

 

Profil

 

Výsledky 3. etapy:

1.Adam Yates (GBr):mts:04:42:33
2.Tadej Pogačar (Slo):uae:00:01:02
3.Alexej Lutsenko (Kaz)AST00:01:09
4.David Gaudu (Fra)FDJ
5.Rafal Majka (Pol)BOH
6.Diego Ulissi (Ita):uae:
7.Patrick Konrad (Aut)BOH
8.Gorka Izagirre (Spa)AST
9.Jesús Herrada (Spa)COF
10.Eddie Dunbar (Irl):ins:

Celkové poradie UAE Tour:

1.Adam Yates (GBr):mts:12:30:02
2.Tadej Pogačar (Slo):uae:00:01:07
3.Alexej Lutsenko (Kaz)AST00:01:35
4.David Gaudu (Fra)FDJ00:01:40
5.Rafal Majka (Pol)BOH
6.Wiclo Kelderman (Ned):sun:00:02:06
7.Diego Ulissi (Ita):uae:
8.Patrick Konrad (Aut)BOH
9.Jesús Herrada (Spa)COF
10.Eddie Dunbar (Irl):ins:


Zdroj: theuaetour.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár