28-ročný Američan ukončil kariéru

zdroj: instagram.com/andrewtalansky/

Americký profesionálny cyklista oznámil nečakanú novinu. 28-ročný Andrew Talansky (:cdt:) konči s cyklistikou. Rodák z New Yorku kedysi vtrhol do cyklistiky ako urgán a porážal jazdcov ako Mikel Landa (:sky:), Romain Bardet (:alm:) či Alberto Contador (:tfr:). Jeho najväčším úspechom je výhra generálky na Tour de France – Critérium du Dauphiné v roku 2014. O rok neskôr sa stal národným šampiónom v časovke. Pitbull však v posledných rokoch stagnoval a rozhodol sa ďalej nepokračovať a ukončil profesionálnu kariéru. V tomto roku ovládol 5. etapu na pretekoch okolo Kalifornie a pripísal si bronz v celkovom poradí. Klasika San Sebastian bola jeho poslednou účasťou v profi pelotóne.

Na svojom instagramovom profile napísal:

„Po dlhom rozhodovaní a uvažovaní prišiel čas ukončiť kariéru. Bola to neskutočná jazda. Budú mi chýbať spolujazdci, kamaráti, no hlavne fanúšikovia. V cyklistike je fanúšik skutočne blízko a je to cítiť. Vaša podpora v dobrých i zlých dňoch znamenala viac než dokážem vyjadriť. Žil som sen v zoskupení Slipstream Sports a to vďaka vám. Je predo mnou nová výzva o ktorej sa už čoskoro s vami podelím. Dovtedy ďakujem v mene mňa a mojej rodiny za úžasných 7 rokov.“ 

After a great deal of thought and consideration, it is time to bring down the curtain on my career as a professional cyclist. It has been a truly incredible ride. I’ll miss my teammates and the camaraderie on and off the bike, but most of all I’m going to miss the fans. Few sports put its fans closer to the action, which is a large part of what makes pro cycling so special. Your support and encouragement, on good days and bad, has meant more to me than I can express. I’ve lived out a dream and I have Slipstream Sports and you, the fans, to thank for that. While this is the end of the road for my pro cycling career, it’s also a new beginning to follow my passion, and I look forward to sharing more soon. Until then, on behalf of myself and my family, thanks for seven great years.

Příspěvek sdílený Andrew Talansky (@andrewtalansky),

zdroj: instagram.com/andrewtalansky

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár