Bližšie ako kedykoľvek predtým. Giro d’Italia bude štartovať u našich susedov

Giro d'Italia

zdroj: twitter.com/giroditalia

Organizátori pretekov Giro d’Italia ohlásili miesto, kde sa uskutoční štart pretekov v roku 2020. Ďalší rok bude Grande Partenza v susednom Maďarsku, konkrétne v Budapešti.

Bude to 14. štart tejto Grand Tour mimo Talianska v histórii. Naposledy sme mohli vidieť štart v zahraničí minulú sezónu, v izraelskom Jeruzaleme. Prvýkrát to však bude v strednej Európe. Preteky začnú v piatok, aby sa po troch etapách po maďarských rovinách vrátili na Apeninský polostrov. Kvôli logistike bude prechod oddelený dňom voľna, podobne ako minulý rok.

Štart v Budapešti je ďalším výsledkom konania organizácie RCS Sport, ktorá má na starosti Giro. Tieto preteky v posledných rokoch štartovali už v Amsterdame, Belfaste či Herningu.

Dohoda medzi Girom a Budapešťou môže byť spojená s maďarskou potravinárskou firmou Kométa. Tá je vlastnená Talianmi a v Maďarsku nedávno investovala niekoľko miliónov. Do súťaže o hosťovanie pretekov sa zapojilo aj francúzske Marseille, no hlavné mesto našich južných susedov vyhralo.

Prvý trojtýždňový podnik sezóny v roku 2019 má prvú etapu naplánovanú v meste Bologna. Bitka o ružový dres začne 11. mája.

Zdroj: cyclingweekly

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár