Boj proti chronometru v Žiari je na konci

zdroj: cyklonews.sk

Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike majú za sebou časovku. Na jazdcov dnes čakalo niečo málo vyše 40 kilometrov. Na štart sa postavilo približne 80 cyklistov. Polovica z nich bola zo slovenskej a polovica z českej republiky. V štartovej listine chýbali naši jazdci z nemeckého tímu Bora – Hansgrohe a tak bol najväčší favorit Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC. Jeho tím bol založený v roku 2013 a sídli v Rakúsku. Medzi Čechmi bol jednoznačný favorit Jan Bárta (BOH), jeho večný rival Leopold König (BOH) sa na štart nepostavil. Už v nedeľu nás čakajú preteky s hromadným štartom, kde sa zúčastní i slovenská elita z Bory. Na jazdcov čaká 7 okruhov a celkovo 195 kilometrov.

Prognózy pred štartom sa do bodky naplnili. Svoje kategórie ovládli favoriti. Slovenskú časť ovládol spomínaný Marek Čanecký. Na druhé miesto dosiahol Patrik Tybor z tímu Dukla Banská Bystrica. Na víťaza stratil 52 sekúnd. Tretie miesto obsadil Adrian Babic z tímu Firefly. Medzi Čechmi sa z titulu radoval Jan Bárta, ktorý dosiahol suverénne najlepší čas. Náš majster na neho stratil 4 a pol minúty. Striebornú pozíciu obsadil Petr Vakoč (:qst:). Bronz si zo Žiaru odváža Josef Černý z tímu ELKOV AUTHOR.