Brussels Cycling Classic a najkrajšia cieľová fotografia roka

zdroj: twitter.com/LaBicicletaNews

Zdieľaj článok:

V sobotu sa konal už 99. ročník jednodňovky Brussels Cycling Classic z nižšej kategórie 1.HC. Do roku 2013 niesla svoj historický názov Paríž – Brusel, no po rozumnej zmene trasy dostala značka obmenu. Bruselská klasika prilákala viaceré šprintérske mená, ktoré sa síce museli popasovať s krátkymi stúpaniami v Belgicku, no v závere prišli na svoju obľúbenú činnosť.

Avizovaný hromadný dojazd naozaj nastal, keď v poslednej dvestovke metrov začali všetci čelní jazdci šprintovať naplno na mokrej ceste. Bol z toho krásny súboj až šiestich jazdcov, ktorí došli na pásku v jednej línii. O víťazovi musela rozhodnúť podrobná cieľová fotografia, ktorá uznala, že Caleb Ewan (LTS) bol najrýchlejší. Za ním došiel Pascal Ackermann (BOH) a Jasper Philipsen (LTS). Do samotnej hry o triumf sa ešte zapojili klasikári Davide Ballerini (AST) a Jasper Stuyven (TFR) či Arnaud Démare (FDJ).

Cieľová fotografia:

zdroj: twitter.com/Rodadortop

24-ročný Ewan ukázal, že momentálne je na najvyššom stupni šprintérov v pelotóne. V júli získal tri víťazstvá na Tour a stal sa najúspešnejším špurtérom na pretekoch, dva triumfy si odniesol z Giro d’Italia. V tejto sezóne získal malý Austrálčan 10 triumfov.

Slováci

Na pretekoch bol prítomný aj Juraj Sagan, ktorý pomáhal s kontrolovaním tempa v skorých častiach pretekov. Skončil na 82. priečke so stratou 1:31 na Ewana.

Highlighty:

Výsledky Brussels Cycling Classic 2019:

1. Caleb Ewan (Aus) LTS 4:25:35
2. Pascal Ackermann (Ger) BOH
3. Jasper Philipsen (Bel) UAE
4. Davide Ballerini (Ita) AST
5. Jasper Stuyven (Bel) TFR
6. Arnaud Demare (Fra) FDJ
7. Alexander Kristoff (Nor) UAE
8. Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
9. Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
10. Kaden Groves (Aus) SEG Racing Academy
Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.