Cadel Evans Great Ocean Road Race: Elita pokračuje v Austrálii, Kolář bude hájiť slovenské farby

Už zajtra začína ďalší podnik kalendára World Tour. Elita ostala v Austrálii, konktrétne v Melbourne. V pláne je 116 km dlhé kritérium a 174 km dlhá „jednodňovka“. V minulosti preteky pozostávali iba z hlavného dňa. Tento rok sa rozšírili o spomínané kritérium. To sa pojde na okruhu Albert Park, ktoré slúži i pre Formulu 1. Na programe je 22 okruhov. Každé z nich bude merať 5,3 km.

Hlavné preteky sú na programe 29.1.2017. Tie sa budú konať neďaleko Melbourne, v Geelongu. Jedná sa o obdobu európskych jarných klasík. Krásna scenéria a šance na útok sú samozrejmosťou. Trasa je dlhá 174 kilometrov a ostala oproti minulému roku nezmenená. Navrhol ju bývalý profesionálny cyklista Scott Sunderland. Najväčším ťahákom pre divákov je Chris Froome (:sky:) a Caleb Ewan (:ors:). Slovenské farby bude v Austrálii reprezentovať Michael Kolář (BOH). Ten bude pravdepodonbne pomáhať Samovi Bennettovi (BOH) v hromadných dojazdoch.

Prihlasené tímy

AG2R La Mondiale (FRA), BMC Racing Team (USA), Bora – Hansgrohe (GER), Cannondale – Drapac Pro Cycling Team (USA), Team Dimension Data (RSA), Quick –  Step Floors (BEL), Team Katusha Alpecin (RUS), Team Lotto NL Jumbo (NED), Lotto Soudal (BEL), Orica – Scott (AUS)Team Sunweb (GER), Team Sky (GBR), Trek – Segafredo (USA), Aqua Blue Sport (IRL), Gazprom – Rusvelo (RUS), Roompot – Nederlandse Loterij (NED), UnitedHealthcare Professional Cycling Team (USA), Kordamentha Real Estate Australian National Team (AUS).

Trasa kritéria


Trasa hlavného preteku


zdroj: cadelevansgreatoceanroadrace.com.au

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár