Cadel Evans Great Ocean Road Race: Prvé víťazstvo pre Boru

zdroj: twitter.com/cadelroadrace

Zdieľaj článok:

Dnes pokračoval kolotoč World Tour pretekov ďalším podnikom. Na programe dňa bolo kritérium na okruhu v Melbourne, kde sa jazdí formula 1. Celková dĺžka bola 116 km, to znamená 22 okruhov. Čakal sa hromadný dojazd a ten sa skutočne udial. Vo finále si to ale jazdci rozdali v nerovnom boji. Rybník im totiž vypálil Sam Bennett (BOH), ktorý suverénne zvíťazil a zaznamenal tak prvý triumf Bory v tejto sezóne. Veľa sa čakalo od kométy sezóny – Caleba Ewana (ORS), no skončil „až“ na 5. priečke. Druhé miesto uchmatol Danny van Poppel (SKY). Bronz získal domáci Scott Sunderland z IsoWhey Sports SwissWellness.

Na tomto podniku máme taktiež slovenské zastúpenie. Martin Velits (EQS) dnes skončil na 48. priečke. Michael Kolář (BOH) nakoniec neštartoval.