Cez víkend sa konali národné šampionáty

zdroj: twitter.com/borahansgrohe

Počas minulého víkend prebiehali národné šampionáty v cestnej cyklistike. V Žiari nad Hronom včera vyvrcholili spoločné majstrovstvá slovenskej a českej republiky. V dnešnom článku sa pozrieme na nových majstrov svojich krajín.

Slovenská republika

Na Slovensku sa v časovke tešil Marek Čanecký z AMPLATZ-BMC. Striebro si odnáša Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica. Bronz vybojoval Andrej Babic z Cyklistického tímu Firefly. V pretekoch s hromadným štartom titul obhájil Juraj Sagan (BOH). Druhé miesto si vybojoval Peter Sagan (BOH). Dominanciu tímu Bora – Hansgrohe dokonal tretím miestom Erik Baška (BOH).

Česká republika

Suverénný výkon v časovke podal Jan Bárta (BOH). Druhé miesto získal Petr Vakoč (DQT). Bronz si vybojoval Josef Černý z Elkov Author. V druhej disciplíne exceloval Zdeněk Štybar (DQT). Dobrý víkend má za sebou aj Josef Černý, ktorý si došiel pre striebro. Bronz vybojoval Petr Vakoč.

Spojené kráľovstvo

V boji proti chronometru prekvapil Stephen Cummings (DDD). Pokoril Alexa Dowsetta (MOV) a tomu ostalo iba striebro. Bronz si vybojoval James Gullen z JLT Condor. V nedeľu dokonal svoje double Stephen Cummings (DDD) a napodobil tak Davida Millara z roku 2007. Striebro si vybojoval Christopher Lawless z Axeon Hagens Berman. Bronz putuje do rúk Iana Bibbyho z JLT Condor.

USA

Z časovky si urobil tím BMC vlastnú súťaž. Titul získal Joey Rosskopf (BMC), striebro Brent Bookwalter (BMC). Bronz si vybojoval Neilson Powless z Axeon Hagens Berman. V pretekoch s hromadným štartom zvíťazil Lawrence Warbasse z Aqua Blue Sport. Striebro získal Neilson Powless z Axeon Hagens Berman, bronz Alexey Vermeulen (LOT).

Kanada

V Kanade poznáme zatiaľ iba víťazov pretekov s hromadným štartom. Z titulu sa tešil Matteo Dal-Cin z Rally Cycling. Strieborný stupienok vybojoval Marc-Antoine Soucy z tímu Garneau Québecor. Bronz si odváža Pier-André Côté zo Silber Pro Cycling.

Belgicko

Yves Lampaert (DQT) sa presadil nabitej štartovej listine časovky. Druhý skončil Victor Campenaerts (LOT), tretí Ben Hermans (BMC). V druhých pretekoch sa radoval Oliver Naesen (ALM). Druhé miesto vybojoval Sep Vanmarcke (CDT). Bronz Jasper Stuyven (TFR).

Nemecko

V boji proti chronometru prekvapenie nedovolil Tony Martin (ISN). Striebro berie Jasha Sütterlin (MOV), bronz Nils Politt (ISN). V hromadnom preteku potvrdila Bora stúpajúcu formu. Prvenstvo si vybojoval Marcus Burghardt (BOH), striebro jeho tímový kolega Emanuel Buchmann (BOH). Bronz si vybojoval v dvojčlennom šprinte John Degenkolb (TFR).

Taliansko

V časovke sa presadil Gianni Moscon (SKY). Druhý skončil Fabio Felline (TFR), tretí Manuel Quinziato (BMC). V nedeľu predviedol dominantný výkon Fabio Aru (AST). V boji o striebro záver najlepšie zvládol Diego Ulissi (UAE). Prekvapivý bronz získal Rinaldo Nocentini zo Sporting / Tavira.

Írsko

Z časovkárskeho titulu sa tešil Ryan Mullen (CDT). Striebro si vybojoval Nicolas Roche (BMC), bronz Ian RichardsonRyan Mullen (CDT) napokon vybojoval double. Druhé miesto v pretekoch s hromadným štartom vybojoval Christoph McGlinchey z Chain Reaction Cycles. Tretie miesto získal Conor Dunne z AquaBlue Sport.

Francúzsko

Časovku ovládol Piere Latour (ALM). Striebro získal prekvapujúco Yoann Paillot z Oceane Top 16. Bronz berie Anthony Roux (FDJ). Preteky s hromadným štartom opanoval Arnaud Demare (FDJ), ktorý v šprinte pokoril Nacera Bouhanniho z Cofidisu. Bronz berie prekvapenie Jérémy Leveau z Roubaix – Lille Metropole.

Španielsko

Suverénom časovky sa stal Jonathan Castroviejo (MOV). Druhé miesto berie Mikel Landa (SKY), tretie Jesus Herrada (MOV). Spomínaný bronzový muž ovládol nedeľné preteky, keď porazil Alejandra Valverdeho (MOV). Bronz berie Ion Izaguirre (TBM).

Holandsko

Prekvapenie sa nekonalo a titul z časovky berie Tom Dumoulin (SUN). Striebro a bronz si rozdelili jazdci LottoNl-Jumbo Stef Clement a Robert Gesink. V pretekoch s hromadným štartom prekvapivo vyhral Ramon Sinkeldam (SUN). Striebornú priečku obsadil Wouter Wippert (CDT), bronz berie Dylan Groenewegen (LOT).

Poľsko

Michal Kwiatkowski (SKY) si v časovke počínal suverénne. Druhý Marcin Bialoblocki z CCC Sprandi Polkowice stratil 75 sekúnd. Bronzový stupienok obsadil Maciej Bodnar (BOH). Náročné preteky s celkovou dĺžkou 260 km zvládol najlepšie Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice. Striebro si odnáša Marek Rutkiewicz z Wibatech 7R Fuji, bronz Emanuel Piaskowy z Team Hurom.

Nórsko

V Nórsku dominoval v časovke Edvald Boasson Hagen (DDD). Druhé miesto vybojoval Andreas Vangstad z Team Sparebanken. Bronz získal Kristoffer Skjerping z Team Joker Icopal. Tím Icopal oslavoval aj prvenstvo v pretekoch s hromnadým štartom, keď sa presadil Rasmus Fossum Tiller. Druhý skončil Sven Erik Bystrøm (ISN), tretí Bjørnar Vevatne Øverland z Team Fixit.no. 

 

zdroj: cyclingnews.com

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár