Cieľavedomý Julian Alaphilippe má v prvom týždni jasný cieľ

Tour de France 2021
Julian Alaphilippe

zdroj: https://twitter.com/deceuninck_qst/status/1407661795632898055/photo/3

Kto si ako prvý oblečie žltý dres na Tour de France 2021? Bude to najväčší ašpirant Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), ktorého šprinty na pretekoch Okolo Švajčiarska boli neprekonateľné? Bude to Wout van Aert (TJB), úradujúci belgický šampión. Alebo to bude náš Peter Sagan (BOH), ktorému by taktiež mali vyhovovať prvé dva dojazdy úvodných etáp v Bretónsku. A čo úradujúci majster sveta Julian Alaphilippe (DQT)?

Minulosť

Už na doposiaľ dvoch posledných ročníkoch starej dámy „LouLou“ dokázal získať žltý dres v prvom týždni, pričom v roku 2019 ho udržal až takmer do Paríža (aj cez náročný Tourmalet). Minulý rok sa taktiež obliekol do žltého, no jeho spanilá jazda v pozícii priebežného lídra pretekov nebola až taká dominantná ako rok pred tým. Z celkovej klasifikácie si vystúpil ešte do konca prvého týždňa, ktorý bol veľmi kopcovitý.

Pre oživenie pamäti, minulý rok sa Julian tešil po víťazstve a zisku žltého dresu takto:

Ako to však bude tento rok? Prvá príležitosť sa majstrovi sveta naskytá už v prvej etape finišujúcej na Côte de la Fosse aux Loups. Ak by mu to nevyšlo, druhá šanca príde hneď na druhý deň a to vďaka koncu etapy na najstrmšom kopci v Bretónsku a to Mûr-de-Bretagne.

Obrázok
https://twitter.com/alafpolak1/status/1406292112363098112/photo/1

Julian Alaphilippe – vyjadrenie

„Práve som preskúmal prvú etapu a je to naozaj pekné finále. Je ťažšie, ako som si predstavoval. Bolo veľmi dôležité, prejsť si záverečné kilometre. Záverečný kopec prvej etapy považujem za nesmierne náročný, pretože po strmej časti to neklesá a to je to, kedy vás nohy bolia najviac. Myslím si, že niektorí ľudia tam budú prekvapení.“

Ďalej začal polemizovať vo vzťahu k svojim rivalom. „Bude to sedieť Mathieu van der Poelovi a Wout van Aertovi, hoci je to ťažké finále, pretože nikdy neviete, čo môžete očakávať od jazdcov, ako sú oni. Ktokoľvek bude chcieť vyhrať v sobotu, bude musieť vyvinúť naozaj veľkú snahu.“

 

A čo Julian Alaphilippe a žltý dres v Paríži? Na túto otázku majster sveta odpovedal diplomaticky a zdôraznil, že tím Deceuninck – Quick Step neprichádza na Tour iba s ním, ale aj s ďalšími dobrými jazdcami, ktorí majú tiež svoje ambície. Všetko sa podľa neho rozhodne v prvom týždni, zatiaľ si vysoké a ďaleké ciele nekladie.

Celú štartovú listiny, ktorá sa na francúzske cesty vydá už túto sobotu, nájdete TU.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár