Clásica San Sebastian: Supertalent Evenepoel ukázal čoho je schopný

Evenepoel

zdroj: twitter.com/deceuninck_qst

Zdieľaj článok:

Dnes sa konala už v poradí 39. edícia pretekov Clásica San Sebastian. Na štartové pole bolo pripravených vyše 227 kilometrov. V intinerári bolo 7 stúpaní a dve šprintérske prémie. Začiatok a koniec bol v meste San Sebastian. Toto mesto leží na severe Španielska, iba kúsok od francúzskych hraníc. Baskický názov mesta je Donostia. Do úniku dňa si dnes naskočilo 9 jazdcov. Bol medzi nimi i Markel Irizar (TFR), ktorý po dnešných pretekoch končí s profesionálnou cyklistikou. Doplnili ho Felix Großschartner (BOH), Josef Černý (CCC), Grega Bole (BMT), Koen Bouwman (TJB), Ángel Madrazo (Burgos), Cyril Lemoine (Cofidis), Fernando Barceló (Euskadi Murias) a Jon Irisarri (Caja Rural). Ich náskok sa dostal maximum 5 minút.

Po 90 kilometroch pretekania prišla smutná správa, odstúpil hrdina z TourJulian Alaphilippe (DQT). O ďalších 50 kilometrov bola skupina na čele už len v pätici. Tempo na čele pelotónu diktoval tím Movistaru. O ďalších 15 kilometrov ostal už len osamotený Barcelo, ktorý mal k dobru minútu. V tento moment hlavná skupina povolila a nechávala bezpečný odstup. 50 kilometrov pred cieľom to bolo približne 30 sekúnd. V tento moment bol najväčším favoritom Alejandro Valverde (MOV). Tesne pred prvou šprintérskou prémiou začali útoky z hlavného balíka. Rui Costa (UAE) a Omar Fraile (AST) skúsili prekvapiť favoritov. Movistar však pokryl i tento náskok a pokračovalo sa pohromade.

Finiš

Do posledných 20 kilometrov vstupovalo na čele pretekov asi 40 jazdcov. Medzi nimi už nebol Egan Bernal (INS), tempo diktovala stále trojica Movistaru. V dobrej pozícii však bol i tím Education First, ten mal v skupine štvoricu cyklistov. Pri nájazde na posledné stúpanie Tontorra zaútočila dvojica Skujins (TFR) a Evenepoel (DQT). Útok vyzeral zaujímavo, za 5 kilometrov odskočili o 30 sekúnd. V tento moment prišla v skupine favoritov na pomoc Astana a začala tlačiť. Pri nájazde na posledné stúpanie mala dvojica 45 sekúnd, no najtažšie pasáže ich ešte len čakali. 500 metrov pred vrcholom odpáral Evenepoel (DQT) Lotyša a išiel si pre životné víťazstvo. 19-ročný mladík zvládol zjazd na výbornú a dokonale zaskočil nie len celú špičku ale i sám seba. V cieľovej rovinke neveriaco krútil hlavou.

Fanúšikovia na poslednom stúpaní

Profil

San Sebastian profil

Výsledky Clásica San Sebastian:

1. Remco Evenepoel (Bel) DQT 5:44:27
2. Greg Van Avermaet (Bel) CCC 0:00:38
3. Marc Hirschi (Swi) SUN
4. Gorka Izagirre (Spa) AST
5. Bauke Mollema (Ned) TFR
6. Patrick Konrad (Aut) BOH
7. Jelle Vanendert (Bel) LTS
8. Enric Mas (Spa) DQT
9. Michael Woods (Can) EFD
10. Alejandro Valverde (Spe) MOV
Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.