Cofidis posilňuje, podpísal klasikára z Bory

Prestupy
jempy drucker

zdroj: twitter.com/BORAhansgrohe

Jean-Pierre “Jempy” Drucker je novou posilou francúzskeho zoskupenia Cofidis. S tímom podpísal ročný kontrakt, lúči sa tak s tímom Bora-hansgrohe, kde strávil posledné dve sezóny. Predtým pretekal vo farbách BMC, kde pôsobil 4 roky. Jeho úlohou bude pomáhať v šprintoch hlavnej hviezde Eliovi Vivianimu (COF). Taktiež by mal pomáhať i Guillameovi Martinovi (COF) v trojtýždňových pretekoch. Šance na osobné ambície dostane v jarných klasikách. Medzi úspechy patrí výhra na RideLondon-Surrey Classic v roku 2015, o rok neskôr si Luxemburčan pripísal víťaznú etapu na Vuelte.


Cédric Vasseur

“Tešíme sa na príchod Jempyho. Je to univerzálny jazdec, ktorý nám pomôže na viacerých frontoch. V tomto roku sme si všimli, že nám v šprintérskych záveroch chýba skúsený človek, taktiež na vetre sme mali problémy. Jempy má všetky tieto kvality, ktoré potrebujeme. Je to výborný klasikár a bude jeden z lídrov na jarných pretekoch.”

Jempy Drucker

“Som všestranný jazdec, určite pomôžem Eliovi a Guillameovi. Cofidis je dlhoročný stabilný tím s veľkými menami na súpiske. Je dôležité mať jazdcov, ktorí sa vedia pohybovať v pelotóne. Občas je to nervózne, stačí jediná chyba a máte po pretekoch. Nemôžem sa dočkať až sa pripojím k tímu. Obetujem všetko čo je v mojich silách.”


Zdroj: equipecofidis.com

Zdieľaj článok:

Novinky zo sveta cyklistiky

Raz za týždeň na tvoj email a navyše dostaneš zľavu na nákup v procycling.sk

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár