E3 Harelbeke: Smoliar Sagan bojoval do poslednej sekundy, bojovník Cancellara

E3 Harelbeke

zdroj: twitter.com/tinkoff_team

Zdieľaj článok:

Peter Sagan (TNK) nezlomil prekliatie druhých miest ani na preteku E3 Harelbeke. V tomto roku ich má na konte celkom 8. Tentokrát ho pokoril Michael Kwiatkowski (SKY). Na treťom mieste dorazil ďalši jazdec stajne SKY – Ian Stannard.

Karnemelk

Rozhodujúci moment prišiel na stúpaní Karnemelk. Náš cyklista na nič nečakal a nastúpil. So sebou si vzal Kwiatkovského a Trentina, no Talian tempo neudržal a rýchlo odpadol. Peter Sagan a Michael Kwiatkowski si pred posledným stúpaním na Tiegemberg vytvorili 30-sekundový náskok. V skupine prenasledovateľov boli až 4 jazdci Etixxu, no spolupráca viazla. 10 km pred cieľom mala dvojica na čele náskok 37 sekúnd. Obaja cyklisti sa veľmi dobre poznajú, keďže sú narodení v rovnakom roku a jazdia spolu už od juniórskych čias. 5 km pred cieľom bol náskok 30 sekúnd a všetko vyzeralo nádejne v prospech dvojice na čele. Na poslednom kilometri sa náskok stenčil už iba na 11 sekúnd, no dvojici to stačilo. Poliak lišiacky nastúpil v momente, keď sa Peter pozeral za seba a dokonale ho zaskočil. Rodák zo Žiliny už nemal nohy a nedokázal reagovať.

Bojovník Spartakus

Približne 65 km pred cieľom mal obrovskú smolu „Spartakus“ Cancellara, keď sa mu zamotal reťaz do kolesa a následne potrhal. Problém nastal v momente, keď v úzkych uličkách Belgicka musel čakať cca 2 minúty na najbližšieho mechanika z tímu. Švajčiar sa však nevzdal a 32 km pred cieľom sa dotiahol na vedúcu skupinku, lenže na predposlednom stúpaní Karnemelk nastúpil Peter Sagan a Cancellara znova odpadol. Nakoniec 35-ročný veterán obsadil 4. miesto.

Výsledky E3 Harelbeke:

1. Michael Kwiatkowski (Pol) SKY
2. Peter Sagan (Svk) TNK
3. Ian Stannard (GBr) SKY
4. Fabian Cancellara (Swi) TFR
5. Jasper Stuyven (Bel) TFR
6. Lars Boom (Ned) AST
7. Tiesj Benoot (Bel) LTS
8. Sep Vanmarcke (Bel) LOT
9. Hugh Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC
10. Daniel Oss (Ita) BMC

 

zdroj:cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.