Emanuel Buchmann v BORE až do roku 2024

Emanuel Buchmann

zdroj: https://twitter.com/cyclingweekly/status/1154323158763298816/photo/1

Bora – hansgrohe si poistila nemeckého lídra až do roku 2024. Reč je o majiteľovi 4 profesionálnych víťazstiev a rodákovi z Ravensburgu Emanuelovi Buchmannovi. Jeho doposiaľ najlepším výsledkom v profesionálnej kariére je určite 4 miesto na Tour de France 2019. Odvtedy však výsledkami neoslňuje a práve preto na nadchádzajúcom Gire nemôžeme od neho veľa očakávať. Emanuel Buchmann však môže milo prekvapiť. Napriek tomu však manažér nemeckej stajne Ralph Denk vidí v tomto mladom Nemcovi nádej a potenciálneho víťaza grandtour. Najmä ak sa jedná o jazdca s germánskymi koreňmi.

Čo na to samotný Emanuel Buchmann?

Som šťastný, že budeme môcť spolu byť najmenej 10 rokov. Ale vážne,  pre mňa BORA – hansgrohe je stále perfektný tím. Minulý rok bol celkom iný pre mňa v ťažkých časoch a aj v dobrých časoch. To sa stáva rozpoznateľné, keď sa partnerstvo harmonizuje. Podpora, ktorú som dostal, mi ukázala, že som v správnom tíme. Čo Ralph Denk a Dan Lorang urobili pred Tour, bolo skvelé, aj keď to neviedlo k úspechu. Cítim sa veľmi pohodlne a stále máme jeden veľký spoločný cieľ – pódium Tour de France, na ktorom teraz budeme pracovať. Taktiež by som sa chcel poďakovať Willimu Bruckbauerovi (majiteľ Bory – hangrohe) za jeho súhlas a vášeň, ktorú prináša do tímu. On a Ralph Denk ma podporovali niekoľko rokov a je dobré, že i naďalej vieme spolupracovať na dosahovaní našich cieľov. 

Obrázok
https://twitter.com/BORAhansgrohe/status/1389489738470539265/photo/1

Ralph Denk to vidí rovnako:

Emanuel bol súčasťou nášho tímu od roku 2015. Zlepšoval sa z roka na rok, je puntičkársky pracant. Minulý rok sme zažili prekážku, ale to nás pripravuje k tomu, aby sme boli silnejší. Myslím si, že Emove najlepšie roky sú stále pred ním a som si istý, že to môže dokázať na Gire. Dúfam, že budúcoročná trať Tour de France bude sedieť jeho schopnostiam trošku viac. Potom sa zameriame na pódium opäť.

Zdieľaj článok:

Novinky zo sveta cyklistiky

Raz za týždeň na tvoj email a navyše dostaneš zľavu na nákup v procycling.sk

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár