Eschborn – Frankfurt: Ackermann z Bory zastavil Kristoffa

zdroj: twitter.com/tourderomandie

Zdieľaj článok:

Dnes sa konala 58. edícia jednodňových pretekov Eschborn – Frankfurt. Na štart v Eschborne sa postavilo celkom 22 tímov, ktoré boli pripravené na 187,5 kilometrov dlhú trať. Do úniku dňa sa dostala sedmička jazdcov, ktorí sa osamostatnili na čele po desiatich kilometroch pretekania. V skupine boli jazdci ako Evgeny Schalunov (Gazprom-RusVelo), Sebastian Schönberger (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), Dimitri Peyskens (Wallonie-Bruxelles), Caper Pedersen (SUN), Artyom Zakharov (AST), Yoann Offredo (Wanty – Gobert Cycling Team) a Mathias Van Gompel (Sport Vlaanderen – Baloise). Náskok útočníkov sa vyšplhal na značku 4 minút. Po sto kilometroch začal šľapať i pelotón a náskok sa rýchlo zmenšil. Medzičasom sa na čele vymenilo zoskupenie jazdcov v úniku. Z pôvodného ataku ostali len Schalunov a Peyskens.

Pred tretím nájazdom na Mammolshaim mala šestica na čele náskok minútu. Spomínané stúpanie pomohlo Matejovi Mohoričovi (UAE), ktorý doplnil špicu, naopak tímový kolega Kristoff (UAE) strácal kontakt s hlavným balíkom. Nór sa nakoniec dotiahol do hlavného poľa, no neveštilo to nič dobrého pred štvrtým prejazdom Mammolshaimu. Na jeho štastie však nikto neútočil a nemal tak žiadne väčšie problémy udržať tempo. Spolu s ním to zvládli i ostatní šprintéri a tak sa mohli vydať na stíhaciu jazdu. Šesť jazdcov na čele malo náskok približne 40 sekúnd a tak to vyzeralo na hromadný dojazd ako po minulé roky.

Záver

20 kilometrov pred cieľom bol náskok skupiny už len 15 sekúnd. O desať kilometrov neskôr to skupinka mala už nahnuté a delilo ju od pelotónu už len pár sekúnd. Na čele stíhacieho vlaku boli tímy UAE a Bora-Hansgrohe. Skupinu útočníkov napokon pohltil hlavný balík 4 kilometre pred cieľom. V technickom závere tak začali taktické šachy, keďže pozícia na čele bola kľúčová. V úplnom závere mal najlepšiu pozíciu Pascal Ackermann (BOH), Nemec mal k sebe dokonca trojicu tímových kolegov. V súboji lakeť na lakeť dokázal pretlačiť Johna Degenkolba (TFR) i Alexandra Kristoffa (UAE).

Finiš:

Profil:

 

Výsledky:

 

1. Pascal Ackermann (Ger) BOH 4:23:36
2. John Degenkolb (Ger) TFR
3. Alexander Kristoff (Nor) UAE
4. Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy
5. Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
6. Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie-Bruxelles
7. Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM
8. Lawrence Naesen (Bel) LTS
9. Marco Haller (Aut) KAT
10. Grega Bole (Slo) BMT

 

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.