Rok 2021 na Eurosporte v znamení cyklistiky

Eurosport logo

Rok 2021 bude pre Eurosport kľúčový. Len pred niekoľkými hodinami oznámili predstavitelia, že je na svete nová dohoda medzi UCI, EBU a Eurosportom. V programe tak uvdíme ešte viac cyklistiky ako doteraz.

• Eurosport ponúkne divákom najdôležitejšie šampionáty UCI
• V rozšírenej ponuke Eurosportu v roku 2021 budú aj Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike a Majstrovstvá sveta v dráhovej cyklistike
• Andrew Georgiou: „Nová dohoda s UCI prostredníctvom EBU je potvrdením nášho záväzku baviť najväčšiu komunitu cyklistických fanúšikov na svete.“

IMOLA, ITALY – SEPTEMBER 27: Marc Hirschi of Switzerland / Michael Schar of Switzerland / Simon Pellaud of Switzerland / Jonas Gregaard Wilsly of Denmark / Autodromo Enzo e Dino Ferrari / during the 93rd UCI Road World Championships 2020, Men Elite Road Race a 258,2km race from Imola to Imola – Autodromo Enzo e Dino Ferrari / @Imola_Er2020 / #Imola2020 / on September 27, 2020 in Imola, Italy. (Photo by Alex Whitehead – Pool/Getty Images)

Eurosport pokračuje v upevňovaní svojho postavenia tzv. domova cyklistiky a na rok 2021 si od Európskej vysielacej únie (EBU) zaistil rad práv na vysielanie svetových akcií Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Dohoda zahŕňa najprestížnejšie šampionáty UCI vrátane Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Majstrovstiev sveta v dráhovej cyklistike, Majstrovstiev sveta horských bicyklov, Majstrovstiev sveta BMX, Majstrovstiev sveta v mestskej cyklistike a Majstrovstvá sveta v cyklokrose.

V roku 2021 uvidia diváci cyklistiku na Eurosporte viac ako 290 dní. Nebudú chýbať najprestížnejšie cestné cyklistické preteky – všetky tri Grandtour, všetkých päť Monumentov a viac ako 35 pretekov UCI World Tour. To všetko na Eurosporte, Global Cycling Network a v ponuke Eurosportu na discovery+ na trhoch, kde bola platforma už uvedená.

Elitných cyklistov sveta uvidíme aj na Letných olympijských hrách, z ktorých ponúkne Discovery na svojich platformách naživo každú minútu.

Andrew Georgiou, prezident Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions:

„Nová dohoda s UCI a EBU svedčí o našom záväzku baviť najväčšiu komunitu cyklistických fanúšikov na svete prostredníctvom Eurosportu alebo GCN a zároveň posilňuje vzťahy Discovery s UCI. Discovery už úzko spolupracuje s UCI na niekoľkých iniciatívach, pričom Eurosport Events sa stane kľúčovým partnerom pri realizácii novej súťaže UCI Track Cycling Champions League, ktorá sa začne v tomto roku.

Rok 2021 si budú cyklistickí fanúšikovia pamätať. Bude to rok, počas ktorého Eurosport, discovery+ a GCN ponúknu najvášnivejšom cyklistickým fanúšikom stovky podujatí. Čo znamená, že budeme spoločne sledovať najlepších cyklistov sveta naprieč rôznymi disciplínami po celý rok vrátane ich výkonov na olympijských hrách.“

Kľúčové dátumy:

• 24. januára – záverečný pretek SP v cyklokrose v Belgicku
• 30.–31. januára – MS v cyklokrose v Belgicku
• 17.–22. augusta – MS BMX v Holandsku
• 25.–28. augusta – MS horských bicyklov v Taliansku
• 18.–26. septembra – MS v cestnej cyklistike v Belgicku
• 13.–17. októbra – MS v dráhovej cyklistike v Turkménsku
• zatiaľ nepotvrdené – MS v mestskej cyklistike

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár