Roglič pokoril Giro dell’Emilia 2021

Primož Roglič 7. etapa Paríž - Nice 2021

zdroj: © A.S.O./Fabien Boukla

Giro dell’Emilia 2021 ovládol víťaz z roku 2019 – Primož Roglič (TJB). V závere mal najviac síl a zachytil nástup Remca Evenepoela (DQT). V koncovke mu nestačil ani Belgičanov tímový kolega Almeida. Tretí skončil Michael Woods (ISN).

Na štartové pole dnes bolo pripravených necelých 195 kilometrov. 104. ročník prilákal do Talianska veľké mená. Na štarte boli Remco Evenepoel (DQT), Primož Roglič (TJB), Tadej Pogačar (UAE), Adam Yates (INS), Davide Gaudu (FDJ), Michael Woods (ISN) či Alecandr Vlasov (AST). Začiatok bol v Casalecchio di Reno, cieľový dojazd bol na stúpaní San Luca v Boloni.

Profil Giro dell’Emilia 2021

Únik dňa

Únik dňa sa vypracoval po 15 kilometroch pretekania. Naskočili tam Natnael  Tesfatsion (Androni Giocattoli – Sidermec), Andrea Garoiso (Bardiani-CSF-Faizanè), Giovanni Carboni (Bardiani-CSF-Faizanè), Davide Bais (EOLO-Kometa), Joab Schneiter (Vini Zabù), Lorenzo Milesi (Beltrami TSA – Tre Colli ), Matteo Baseggio (General Store Essegibi F.lli Curia), Paul Wright (Mg.k Vis VPM) a Filippo Dignani (Work Service Marchiol Vega).Náskok však nebol veľký a šanca na úspech bola minimálna. Osud skupiny bol nenávratne spečatený po 150 kilometroch. Do čela sa drali jazdci Quick-Stepu a Jumbo-Visma. Pred koncovkou sa vytvorila veľmi silná skupina. Boli tam Roglič (TJB), Evenepoel (DQT), Almeida (DQT), Woods (ISN), Vingegaard (TJB) a Adam Yates (INS).

Záver

Do posledných desiatich kilometrov vstupovala skupinka okolo Rogliča (TJB) s minútou na hlavnú skupinu. Pri predposlednom stúpaní na San Luca odpadal Dan Martin (ISN). Veľmi aktívny bol Remco Evenepoel (DQT), mal dostatok síl a neustále testoval súperov. V cieľovom dojazde bola pätica jazdcov pokope, výhodu mal Quick-Step. Ten tam mal dvojicu Almeida – Evenepoel. Druhý menovaný ale strácal a v boji o prvenstvo ostala štvorica jazdcov. Evenepoel však zabojoval a dotiahol sa, následne nastúpil. Roglič (TJB) však bol pripravený a zachytil nástup. Zbytok bola už len exhibícia v podaní Slovinca.

Výsledky Giro dell’Emilia 2021

1 ROGLIČ PrimožTeam Jumbo-Visma5:00:00
2 ALMEIDA JoãoDeceuninck – Quick Step0:00
3 WOODS MichaelIsrael Start-Up Nation0:00
4 YATES AdamINEOS Grenadiers0:00
5 EVENEPOEL RemcoDeceuninck – Quick Step0:00
6 MARTIN DanIsrael Start-Up Nation0:00
7 MOLLEMA BaukeTrek – Segafredo0:00
8 ULISSI DiegoUAE-Team Emirates0:00
9 HERMANS BenIsrael Start-Up Nation0:00
10 QUINTANA NairoTeam Arkéa Samsic0:00
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár