Giro d’Italia: Ďalšia výhra Quick – Stepu

Giro d'Italia
Jungels

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Zdieľaj článok:

Preteky Giro d’Italia majú za sebou už 15. etapu. V nej sa finišovalo v klasikárskom dojazde. Do finále sa dostala silná skupinka jazdcov vrátane takmer celej špičky v celkovom poradí. Z pretekov musel odstúpiť Tanel Kangert (AST), ktorý mal hrôzostrašný pád. Svoje si prežil i Nairo Quintana (MOV), ktorý spadol v zjazde, no dokázal sa dostať do balíka. Veľké športové srdce ukázal vedúci Tom Dumoulin (SUN), ktorý na Kolumbíjčana počkal. Vo finále etapy si to nakoniec s prehľadom postrážil Bob Jungels (QST) a zaslúžene zvíťazil. Druhé miesto vybojoval Nairo Quintana (MOV) a stiahol tak 6 sekúnd. Bronzovú priečku obsadil Thibaut Pinot (FDJ).

Demonštrácia sily

Tím Quick – Step zatiaľ dominuje pretekom. Fernando Gavíria si pripísal už 4 víťazné etapy a vedie bodovaciu súťaž. Bob Jungels získal 15. etapu a takisto vedie svoju súťaž mladíkov.