Giro d’Italia: Druhú sicílsku etapu si uchmatol Battaglin

Giro d'Italia 2018

zdroj: twitter.com/ImanolZarrabeit

Zdieľaj článok:

Piata etapa patrila k najkratším v celom programe Giro d’Italia. Išlo o zvlnenú etapu dlhú 153 kilometrov. Cieľ v mestečku Santa Ninfa bol položený na kratšom stúpaní.

V druhej sicílskej etape sa vytvoril únik pozostávajúci z jazdcov Eugert Zhupa (Wilier Triestina – Selle Italia), Laurent Didier (TFR), Andrea Vendrame ( Androni – Sidermec – Bottecchia) a Ryan Mullen (TFR). Posledný menovaný si uchmatol 2 horské prémie. Poslednú vyhral Vendrame. Bol to práve Vendrame, kto vydržal do posledných 15 kilometrov, no násldne bol pohltený pelotónom. Tam pracoval tím Sky na čele s Vasilom Kiryienkom (SKY). K slovu sa potom dostali aj iné tímy, ktoré mali favoritov na víťazstvo v etape.

Kvôli zvýšenému tempu sa v pelotóne udial aj nepríjemný hromadný pád. Po včerajšej etape sa na zemi ocitol opäť Maximilian Schamann (DQT), ktorý mal na sebe biely dres pre najlepšieho mladého jazdca.

Po dohnaní Vendrameho sa o útok pokúsil Domenico Pozzovivo (TBM). V prednej pozícii sa ocitol aj Zděnek Štybar (:qst), ktorý nasledoval Taliana. Tieto útoky neutralizoval Jack Haig (MTS), ktorý pracoval pre Simona Yatesa (MTS). V poslednom kilometri nastúpili jazdci ako Diego Ulissi (UAE) alebo Fabio Aru (UAE). Nakoniec však došlo k hromadnému dojazdu. Najprv zrýchil Visconti (TBM) a na zadnom kolese mal Battaglina (LOT).

Z víťazstva sa tešil taliansky jazdec Enrico Battaglin (LOT), ktorý prešpurtoval svojho krajana, Giovanniho Viscontiho (TBM). José Gonçalves (ISN) skončil tretí. Po páde sa na štvrtom mieste umiestnil Maximilian Schachmann.

Pre Battaglina je to tretie víťazstvo na Gire. Prvé prišli v roku 2013 a 2014.

Sitácia v GC:

Na čele celkovej klasifikácie ostáva Rohan Dennis (BMC). Druhý je Tom Dumoulin (SUN), ktorý stráca jednu sekundu. V cieli dnes zaostal o 43 sekúnd Miguel Angel Lopez (AST), ktorý sa prepadol v celkovom poradí a aj v poradí mladých jazdcov. Zajtra je na programe posledná etapa na Sicílii. Na jazdcov čaká stúpanie na Etnu, ktoré napovie viac o celkovom poradí.

Záver:

Profil 5. etapy:

zdroj: procyclingstats

Výsledky 5. etapy:

1.Enrico Battaglin (Ita)LOT4:06:33
2.Giovanni Visconti (Ita)TBM
3.José Gonçalves (Por)ISN
4.Maximilian Schachmann (Ger)DQT
5.Simon Yates (GBr)MTS
6.Tim Wellens (Bel)LTS
7. Francesco Gavazzi (ItaAndroni Giocattoli-Sidermec
8.Maurits Lammertink (Ned)ISN
9.Domenico Pozzovivo (Ita)TBM
10.Patrick Konrad (Aut)BOH

Celkové poradie:

1.Rohan Dennis (Aus)BMC18:29:41
2.Tom Dumoulin (Ned)SUN0:00:01
3.Simon Yates (GBr)MTS0:00:17
4.Tim Wellens (Bel)LTS0:00:19
5.Pello Bilbao (Spa)AST0:00:25
6.Maximilian Schachmann (Ger)DQT0:00:28
7.Domenico Pozzovivo (Ita)TBM
8.José Gonçalves (Por)ISN0:00:32
9.Thibaut Pinot (Fra)FDJ0:00:34
10.Patrick Konrad (Aut)BOH 0:00:35

Zdroj: cyclingnews.com

 

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.