Giro d’Italia: Jazdec z BORA – hansgrohe porazil Vivianiho!

Giro d'Italia 2018

zdroj: twitter.com/giroditalia/

Zdieľaj článok:

Po včerajšej napínavej horskej etape nasledoval presun na Apeninský polostrov. V Kalábrii dnes bola na programe rovinatá etapa dlhá 159 kilometrov. Išlo sa po pobreží z mesta Pizzo do mestečka Praia a Mara. Ružový dres mal na sebe Simon Yates (MTS), ktorý si ho bude spolu so svojím tímom v ďalších etapách strážiť.

Únik dňa vytvorili jazdci Davide Ballerini (Androni Giocattoli-Sidermec), Markel Irizar (TFR) a Maxim Belkov (KAT). Nepredstavovali výraznú hrozbu pre líderské tímy a vypracovali si 5-minútový náskok.

Únik bol zmarený a došlo na hromadný šprint. Tempo bolo vysoké. Dôležitá bola hlavne pozícia, keďže v posledných kilometrov tvorili trať rôzne prudké zákruty. Za vláčikom tímu Quick-Step Floors s Eliom Vivianim (DQT) sa držal Sam Bennett (BOH). V poslednom kilometri boli na predných priečkach jazdci tímu LottoNL-Jumbo so šprintérom Dannym Van Poppelom (LOT). Šprintovať začal Sacha Modolo (EFD). Za ním nasledovali dnešní najrýchlejší jazdci- Elia Viviani a Sam Bennett. Írsky šprintér Bennett dokázal vyhrať etapu vďaka perfektnému načasovaniu špurtu. Jedná sa o jeho prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour.

Bennett sa dnes spoľahol na iné tímy. Jeho tímoví kolegovia ho v posledných desiatich kilometroch privezli na správnu pozíciu a hájili ju. Šprintérske vláčiky tímov LottoNL, Trek alebo Education First bojovali o riadenie pelotónu. Dnešný víťaz sa držal na kolese Vivianiho a táto taktika mu napokon vyšla.

Poradie v klasifikáciách:

Zmeny v GC dnes nenastali. V bodovacej súťaži aj po dnešnom druhom mieste panuje Talian Elia Viviani. Na druhé miesto sa posunul Bennett.

Záverečný šprint:

Výsledky 7. etapy:

1. Sam Bennett (Irl) BOH 3:45:27
2. Elia Viviani (Ita) DQT
3. Niccolo Bonifazio (Ita) BMT
4. Sacha Modolo (Ita) EFD
5. Danny van Poppel (Ned) LOT
6. Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
7. Clement Venturini (Fra) ALM
8. Mads Pedersen (Den) TFR
9. Jurgen Roelandts (Bel) BMC
10. Jens Debusschere (Bel) LTS

Celkové poradie:

1. Simon Yates (GBr) MTS 26:31:30
2. Tom Dumoulin (Ned) SUN 0:00:16
3. Esteban Chaves (Col) MTS 0:00:26
4. Domenico Pozzovivo (Ita) BMT 0:00:43
5. Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:45
6. Rohan Dennis (Aus) BMC 0:00:53
7. Pello Bilbao (Spa) AST  0:01:03
8. Chris Froome (GBr SKY 0:01:10
9. George Bennett (NZl) LOT 0:01:11
10. Fabio Aru (Ita) UAE 0:01:12

Zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.