Giro d’Italia: Parádna práca Quick – Stepu priniesla ovocie

Giro d'Italia
Gavíria

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Preteky Giro d’Italia majú za sebou už tretiu etapu. Diváci sa znova dočkali skvelej cyklistiky. V úniku dňa bola štvorica jazdcov. Najznámejším z nich bol Kristian Sbaragli z Dimension Data. Jazdci však počas celej etapy nenavýšili náskok viaac než na 3 minúty. Veternú etapu si pelotón kontroloval, aby nedošlo k prekvapeniam. Spomínaný Sbaragli si došiel pre body na šprintérskej prémii a z brejku upustil. Ostatní cyklisti z ataku boli dostihnutí približne 30 kilometrov pred cieľom. 10 kilometrov pred cieľom zaútočila skupinka Quick – Stepu a potrhala celý hlavný balík favoritov. Celkovo sa vytvorilo asi 10-členné zoskupenie jazdcov, kde bol hlavným adeptom na prvenstvo Fernando Gavíria (:qst:) a Giacomo Nizzolo (:tfr:). Kolumbíjčan si nakoniec v šprinte počínal suverénne a vyhral tretiu etapu. Druhý skončil Rüdiger Selig (BOH). Bronzový stupienok obsadil Nizzolo.

Fantastický ťah Quick – Stepu

Preteky Giro d’Italia majú znova nového lídra. Vďaka parádnemu ťahu Boba Jungelsa (:qst:) si vedenie v pretekoch prebral Fernando Gavíria (:qst:). Celý tím Quick – Stepu výborne spolupracoval na vetre a dokonale zaskočil zbytok favoritov. 10 kilometrov pred cieľom zabral Luxemburčan Jungels a doplnila ho dvojica tímových kolegov – Gavíria a Richeze. Útok zachytilo pár ďalších cyklistov, no na belgickú stajňu nikto nemal. Ostatní favoriti dorazili v skupine s 13-sekúndovou stratou.