GP Cycliste de Montréal: Sagan tentokrát druhý

zdroj: twitter.com/bmcproteam

Peter Sagan (TNK) skončil opäť na pódiu. Preteky s názvom GP Cycliste de Montréal ovládol Greg Van Avermaet (BMC). Náš cyklista skončil na skvelej druhej priečke a prehodil si tak miesta s Belgičanom z posledných pretekov v Quebecu. Tretí skončil Diego Ulissi (LAM), ktorého tesne odsunul na bronzovú pozíciu náš cyklista. Preteky končili dlhou rovinkou a najlepšie ju zvládol Van Avermaet, Peter sa zavesil za belgického jazdca, no nestačilo to. Výsledkom je ale skvelé druhé miesto, ktoré ho opäť priblížilo k vedeniu v UCI World Tour renkingu, ktoré prebral po Vuelte Nairo Quitanta (MOV).

Šťastný víťaz povdal:

„Vždy some hovoril, že môžem dosiahnuť viac. Tento rok sa mi to konečne podarilo. Vždy som bol dobrý jazdec, no chýbali výsledky. Toto sa však zmenilo a vyhral som pár veľkých pretekov. Som konečne tam, kde chcem byť. Dnes to bolo naozaj ťažké. Vyhrať takýto šprint proti Petrovi Saganovi je povzbudzujúce. Som šťastný za tieto vysledky v Kanade, o rok sa určite vrátim.“

Na pretekoch štartovali dvaja ďalší Slováci. Peter Velits vo fabrách BMC skončil na 105. priečke. Michael Kolář (TNK) preteky nedokončil.

Najdôležitejšie momenty:

Konečné poradie:

1.Greg Van Avermaet (Bel)BMC05:27:04
2.Peter Sagan (Svk)TNK
3.Diego Ulissi (Ita)LAM
4.Michael Matthews (Aus)OBE
5.Nathan Haas (Aus)DDD
6.Gianni Moscon (Ita)SKY
7.Alberto Bettiol (Ita)CDT
8.Jon Izaguirre Insausti (Spa)MOV
9.Anthony Roux (Fra)FDJ
10.Julian Alaphilippe (Fra)EQS
105.Peter Velits (Svk)BMC00:08:01
DNFMichael Kolář (Svk)TNK

 

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár