GP de Montréal: Sagan pomohol Avermaetovi k víťazstvu

zdroj: twitter.com/Peter_SagFan

Dnes sa konala druhá z dvojice kanadských jednorázoviek GP de Montréal. Obsadenie bolo viac než slušné, veľa jazdcov to zaradilo do programu ako prípravu pred majstrovstvami sveta. Na štartovej listine nechýbala svetová jednotka Julian Alaphilippe (DQT), Michael Matthews (SUN) či náš Peter Sagan (BOH). Na jazdcov dnes bolo pripravených 18 mestských okruhov. Celkovo tak pelotón musel zvládnuť tesne pod 220 kilometrov. Na každom okruhu bolo prevýšenie 263 metrov, celkové bolo 4 734 metrov. Do úniku si dnes naskočili viacmenej domáci jazdci, v skupine boli Ryan Anderson (Rally UHC), Matteo Dal-Cin (Rally UHC), Nicolas Zukowsky (Team Canada), Charles-Étienne Chrétien (Team Canada) a Guy Sagiv (Israel Cycling Academy). Pätica mala náskok až 12 minút, no v tento moment sa tempa ujal Sunweb a náskok šiel dole.

80 kilometrov pred cieľom bol rozostup na úrovni 5 minút. O desať kilometrov to padlo o minútu a hlavný balík to mal pod kontrolou. Na značke 60 kilometrov do cieľa už bola skupina na čele na dohľad. Ich náskok bol na úrovni 2 minúty a 30 sekúnd. Dobrodružstvo úniku pokračovalo i 40 kilometrov pred cieľom. V stúpaní Côte Camillien-Houde prekvapujúco odpadol jeden z favoritov Sony Colbrelli (TBM). I náš Peter Sagan (BOH) mierne stratil a musel hasiť požiar. Tímy na čele tlačili, aby odpárali šprintérov práve na najťažšom stúpaní. Posledný mohykán z útoku bol dostihnutý 32 kilometrov pred cieľom a začínali taktické šachy.

Na predposlednom prejazde Côte Camillien-Houde mal smolu Remco Evenepoel (DQT), v najnevhodnejší moment dostal defekt a stratil drahocenné sekundy. Stratu postupne dohnal, no nechal tak veľa síl. Do posledného okruhu vstupoval hlavný balík v približne 50 ľuďoch. Šťastie skúsil Nans Peters (ALM), no jeho nástup domestici zvládli. Sagan (BOH), Alaphilippe (DQT) a Van Avermaet (CCC) sa držali na popredných pozíciách. Táto aktivita však odrezala zbytok skupiny. Na čele tak bola približne dvadsiatka jazdcov. Zo zadu však ponáhľal tím Sunweb. Na čele zaútočil Benoit Consefroy (ALM) a vypracoval si drobný náskok.

Záver

Tri kilometre pred cieľom zo skupiny vyrazil Julian Alaphilippe (DQT), Sagan (BOH) sa vydal za ním ale nepokryl úplne jeho nástup. Dvojica Francúzov na čele tak odskočila o niekoľko sekúnd. Skupina favoritov ich však dobehla a začal hromadný šprint. Tourminátor nechal veľa síl na trati a do boja o prvenstvo už nezasiahol. Jeho prácu však dotiahol Greg Van Avermaet (CCC) a mohol tak poďakovať nášmu reprezentantovi. Belgičan bol najsilnejší a toto víťazstvo potreboval ako soľ.

Profil a trasa:

Dojazd

Výsledky GP de Montréal:

1.Greg Van Avermaet (Bel)CCC6:09:38
2.Diego Ulissi (Ita)UAE
3.Ivan Garcia Cortina (Spa)TBM
4.Tim Wellens (Bel)LTS0:00:01
5.Michael Valgren (Den)DDD0:00:02
6.Kristian Sbragli (Cro)Israel Cycling Academy
7.Rui Costa (Por)DQT
8.Michael Woods (Can)EFD
9.Nans Peters (Fra)ALM
10.Bauke Mollema (Ned)TFR

Cyklistika DOXXbet vstupny bonus 2000 EUR

Zdroj: gpcqm.ca

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár