GP Ouest France – Plouay: Talian si podmanil druhú klasiku za sebou

zdroj: twitter.com/TeamSky

Zdieľaj článok:

V nedeľu sa vo Francúzsku konala jednorázovka GP Ouest France – Plouay. Na pelotón čakalo ťažkých 241,7 kilometrov v Bretónsku. Začiatok a koniec bol naplánovaný v meste Plouay, kde žije približne 5 tisíc obyvateľov. V roku 2000 sa tu dokonca konali majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Tour de France navštívala spomínané mestečko celkom trikrát. Prvý únik bol v zložení Dries Devenyns (DQT), Sylvain Dillier (BMC), Tao Geoghegan Hart (SKY), Arnaud Gérard z Fortuneo – Oscaro, Paul Martens (LOT), Jacopo Mosca z Willier Triestina, Pierre Rolland (CDT) a Petr Vakoč (DQT). Osmička jazdcov si však nevypracovala výraznejší náskok. Ich snahu negovali tímy Sunweb a Dimension Data na čele pelotónu. 20 kilometrov pred cieľom bola skupina dostihnutá a vyformovala sa nová, do ktorej sa znova dostal Dries Devenyns (DQT). Spolu s ním tam boli Cyril Gautier (ALM), Albert Bettiol (CDT), Nathan Haas (DDD), Hector Carretero (MOV), Pieter Serry (DQT), Lilian Calmejane z Direct Energie a Julien Simon z Cofidisu. Skupina však neprekročila hranicu 20 sekúnd a hlavný balík sa meter po metri približoval. Posledný jazdec úniku bol dostihnutý na flamme rouge a tak si to na poslednom kilometri rozdali šprintéri.

Elia Viviani (SKY) zvládol dojazd suverénne a Talian si pripísal druhú výhru v rade. Druhé miesto obsadil Alexander Kristoff (KAT). Bronz si z pretekov odváža Sonny Colbrelli (BMT).

Slováci na GP Ouest France – Plouay

Na pretekoch sme mali dvojicu našich jadzcov. Tí mali pomáhať Samovi Benettovi (BOH). Juraj Sagan (BOH) a Erik Baška (BOH) jednorázovku nedokončili. Najlepším jazdcom z nemeckého tímu bol Rakúšan Lukas Pöstlberger (BOH).

Dojazd

Výsledky:

1. Elia Viviani (Ita) SKY 05:51:39
2. Alexander Kristoff (Nor) KAT
3. Sonny Colbrelli (Ita) BMT
4. Sep Vanmarcke (Bel) CDT
5. Michael Matthews (Aus) SUN
6. Rúben Guerreiro (Por) TFR
7. Edvald Boasson Hagen (Nor) DDD
8. Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
9. Simone Consonni (Ita) UAE
10. Greg Van Avermaet (Bel) BMC


zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.