GP Ouest France – Plouay: Talian si podmanil druhú klasiku za sebou

zdroj: twitter.com/TeamSky

V nedeľu sa vo Francúzsku konala jednorázovka GP Ouest France – Plouay. Na pelotón čakalo ťažkých 241,7 kilometrov v Bretónsku. Začiatok a koniec bol naplánovaný v meste Plouay, kde žije približne 5 tisíc obyvateľov. V roku 2000 sa tu dokonca konali majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Tour de France navštívala spomínané mestečko celkom trikrát. Prvý únik bol v zložení Dries Devenyns (DQT), Sylvain Dillier (BMC), Tao Geoghegan Hart (SKY), Arnaud Gérard z Fortuneo – Oscaro, Paul Martens (LOT), Jacopo Mosca z Willier Triestina, Pierre Rolland (CDT) a Petr Vakoč (DQT). Osmička jazdcov si však nevypracovala výraznejší náskok. Ich snahu negovali tímy Sunweb a Dimension Data na čele pelotónu. 20 kilometrov pred cieľom bola skupina dostihnutá a vyformovala sa nová, do ktorej sa znova dostal Dries Devenyns (DQT). Spolu s ním tam boli Cyril Gautier (ALM), Albert Bettiol (CDT), Nathan Haas (DDD), Hector Carretero (MOV), Pieter Serry (DQT), Lilian Calmejane z Direct Energie a Julien Simon z Cofidisu. Skupina však neprekročila hranicu 20 sekúnd a hlavný balík sa meter po metri približoval. Posledný jazdec úniku bol dostihnutý na flamme rouge a tak si to na poslednom kilometri rozdali šprintéri.

Elia Viviani (SKY) zvládol dojazd suverénne a Talian si pripísal druhú výhru v rade. Druhé miesto obsadil Alexander Kristoff (ISN). Bronz si z pretekov odváža Sonny Colbrelli (TBM).

Slováci na GP Ouest France – Plouay

Na pretekoch sme mali dvojicu našich jadzcov. Tí mali pomáhať Samovi Benettovi (BOH). Juraj Sagan (BOH) a Erik Baška (BOH) jednorázovku nedokončili. Najlepším jazdcom z nemeckého tímu bol Rakúšan Lukas Pöstlberger (BOH).

Dojazd

Výsledky:

1.Elia Viviani (Ita)SKY05:51:39
2.Alexander Kristoff (Nor)ISN
3.Sonny Colbrelli (Ita)TBM
4.Sep Vanmarcke (Bel)CDT
5.Michael Matthews (Aus)SUN
6.Rúben Guerreiro (Por)TFR
7.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD
8.Nacer Bouhanni (Fra)Cofidis
9.Simone Consonni (Ita)UAE
10.Greg Van Avermaet (Bel)BMC


zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár