GP Cycliste de Montréal: Favoriti nezvládli koncovku, Sagan na konci desiatky

zdroj: twitter.com/gpcqm

Zdieľaj článok:

Dnes sa konali jednodňové preteky v kanadskom Montreale. Na jazdcov bolo pripravených 205,7 kilometrov. Do úniku dňa sa dostal Matteo Dal-Cin z národného kanadského tímu a Benjamin Perry z Israel Cycling Academy. Ich náskok sa okamžite vyšplhal na 5 minút. Na čele pelotónu však začali diktovať tempo tímy UAE Team Emirates a Cannondale – Drapac a náskok pomaly klesal. Snaha útočníkov skončila 30 kilometrov pred páskou, keď ich hlavný balík dostihol. V závere odskočila skupina okolo Diega Ulissiho (UAE). Favoriti Sagan (BOH), Matthews (SUN) a Van Avermaet (BMC) zaváhali a taktizovali. Skupinka na čele mala 15 sekúnd a cieľ sa blížil. Ako prvý nastúpil Tony Galopin (LTS), no vyštartoval priskoro a došli mu sily. Záver najlepšie zvládol spomínaný Talian Ulissi (UAE) a mohol sa tešiť z cenného víťazstva. Striebro vybojoval Jesus Herrada (MOV). Bronzový skončil Tom-Jelte Slagter (Ned).

Slováci

Na pretekoch sme mali dvojicu Slovákov. Peter Sagan (BOH) napokon obsadil 9. miesto. Jeho brat Juraj Sagan (BOH) preteky nedokončil.

Peter na svojom Facebooku napísal:

„Môžem povedať, že tohtoročné Grand Prix Cycliste de Montréal boli zvláštne preteky. Celý tím BORA-hansgrohe vyvinul veľké úsilie a keď to bolo potrebné ešte Lukas Pöstlberger tvrdo kontroloval úniky. V záverečných kilometroch aj tak odišla malá skupina a vybudovala si odstup od pelotónu. Snažil som sa k nim priblížiť a priviesť ich späť, ale v pelotóne sa nikto z ostatných jazdcov nesnažil o spoluprácu. Nechcel som všetku prácu robiť sám, takže medzera tam zostala až do konca a Ulissi získal víťazstvo. Avšak, taká je cyklistika a musím prijať výsledok. Teraz je čas vrátiť sa do Európy a zamerať sa na posledný hlavný cieľ sezóny, Majstrovstvá sveta v Nórsku.“

Záver:

Konečné poradie:

1. Diego Ulissi (Ita) UAE 05:22:29
2. Jesus Herrada (Spa) MOV
3. Tom-Jelte Slagter (Ned) CDT
4. Jan Bakelants (Bel) ALM
5. Bauke Mollema (Ned) TFR 00:00:06
6. Tony Gallopin (Fra) LTS 00:00:11
7. Greg Van Avermaet (Bel) BMC 00:00:16
8. Michael Matthews (Aus) SUN
9. Peter Sagan (Svk) BOH
10. Sep Vanmarcke (Bel) CDT

zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.