Grand Prix Denain 2022: Cofidis ovládol záver pretekov

zdroj: twitter.com/TeamCOFIDIS

Jednorázovka Grand Prix Denain 2022 skončila hromadným dojazdom. Tam sa radoval Max Walscheid (COF), keď v dlhom finiši ukázal najsilnejšie nohy. Všetko však mohlo byť inak, keďže skupina okolo Primoža Rogliča (TJB) bola dostihnutá tesne pred cieľom.

Profil

Štart

Únik dňa

Do úniku dňa si dnes naskočila štvorica jazdcov, ktorú o niekoľko kilometrov doplnil Floris de Tier (Alpecin – Fenix). Spolu s Belgičanom tam boli Yoann Paillot (St Michel – Auber93), Emiel Vermeulen (Go Sport – Roubaix Lille Métropole), Milan Fretin (Sport Vlaanderen – Baloise) a Niki Terpstra (TotalEnergies). Po 60 kilometroch pretekania sa ich náskok vyšplhal na hodnotu 5 minút. V polovici pretekov sa však čelná skupina začala rozpadať. V tento moment začal pelotón trápiť silný vietor a rozdelil hlavný balík na niekoľko častí.

50 kilometrov pred cieľom bol v čele pelotónu Jumbo-Visma a to nebolo dobré znamenie pre jazdcov v úniku. O desať kilometrov neskôr bol odstup skupiny už pod jednu minútu. Dvojica Trentin a Fretin bola čoskoro dostihnutá, preteky tak začínali od znova. 30 kilometrov pred cieľom to skúsila 5-členná skupinka, Primož Roglič (TJB) tam nesmel chýbať. Náskok 30 sekúnd však nestačil a 2 kilometre pred cieľom mali po nádeji. Rozhodovalo sa napokon v hromadnom dojazde, kde najsilenejšie nohy ukázal Max Walscheid (COF).

Výsledky Grand Prix Denain 2022

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár