Jakobsen bol svedkom pádu. Jazdci sa vyhli vážnym zraneniam

Fabio Jakobsen

zdroj: instagram.com/mariostiehl

Vo finále štvrtej etapy Okolo Turecka 2021 sa Fabio Jakobsen zastavil pri kraji cesty. Videl rozbitú bariéru a v nej Noaha Granigana (Wildlife Pro Cycling). Podišiel k nemu ho skontrolovať.

Našťastie, žiaden z jazdcov, ktorí skončili v nemocnici, nemali strašidelné následky ako Holanďan Jakobsen v prvej etape Okolo Poľska 2020. V samom závere stredajšej etapy sa dvesto metrov pred cieľom udial škaredý pád na strane cesty vo vysokej rýchlosti.

Najhoršie prv vyzeral Alexander Krieger (Alpecin-Fenix). Jeho tím však informoval, že Nemec nemá žiadne zlomeniny, iba početné odreniny a škrabance.

Noah Granigan (Wildlife Generation), Hijiri Oda (Nippo-Provence-PTS), Juan Jose Lobato (Euskadi – Euskatel) a Manuel Belletti (Eolo-Kometa) boli na mieste ošetrení záchrannou službou. Zároveň boli prevezení do nemocnice na pozorovania. Žiaden z nich nemá vážnejšie poranenia. Až pred piatou etapou sa ukáže, kto z nich nebude v pretekoch pokračovať.

Embed from Getty Images

Pád v strede balíku oddelil prvú časť pelotónu na približne 25 jazdcov. V šprinte bol najrýchlejší Mark Cavendish (DQT), ktorý vyhral už tretiu etapu v Turecku po sebe. Naposledy pritom vyhral ešte v roku 2018.

„Musel som jeho prácu dokončiť, som na neho hrdý. Určite pre neho bolo ťažké vidieť ďalší pád,“ povedal Cavendish o Jakobsenovi.

35-ročný Brit sa nezabudol poďakovať Jakobsenovi za jeho prácu. Holanďan pre neho potiahol pelotón v posledných štyroch kilometroch. Jakobsen zažíva návrat na súťažné cesty. Ešte v auguste minulého roka po náraze do bariér na Okolo Poľska bol udržiavaný v umelom spánku a zoznam jeho zranení bol veľmi dlhý. Po viacerých zlomeninách rebier, panvy, kostí na tvári sa prekvapivo rýchlo dostal nielen do bežného života, ale aj do pretekania.

Zdieľaj článok:

Novinky zo sveta cyklistiky

Raz za týždeň na tvoj email a navyše dostaneš zľavu na nákup v procycling.sk

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár