Julian Alaphilippe ostáva v Deceuninck – Quick Step

Prestupy

zdroj: twitter.com/leberry_fr

Julian Alaphilippe (:qst:) si predĺži pobyt v belgickom tíme Deceuninck – Quick Step. Francúz podpísal dvojročný kontrakt. Modré farby obliekal od roku 2014 a ostať by to tak malo do konca sezóny 2021.

26-ročný jazdec to oznámil prostredníctvom sociálnej siete Instagram fotografiou s tímovým manažérom Lefeverom a slovami:

„Príbeh pokračuje. Som šťastný, že môžem oznámiť môj nový dvojročný kontrakt s tímom Deceuninck – Quick Step. Ďakujem, Patrick Lefevere, za dôveru, som šťastný, že v tomto dobrodružstve môžeme pokračovať spoločne.“

Francúzsky puncheur bol po  veľmi úspešnej jari skloňovaný s tímom Total Direct Energie. Tento prokontinentálny tím bol po investícii od ropného giganta Total často spojovaný s podpisom klasikárskej hviezdy.

V tejto sezóne Alaphilippe získal 9 víťazstiev. Najväčším úspechom bol zisk prvého monumentu kariéry Miláno – San Remo. K nemu pridal dve zásahy na prestížnych jednodňovkách Strade Bianche a Valónsky šíp. Okrem nich získaval etapy na Vuelta a San Juan, Okolo Kolumbie, Tirreno-Adriatico a Okolo Baskicka. V palmarès mu svietia aj dve etapy z Tour de France, celková výhra na Okolo Kalifornie alebo triumf na vlaňajšej edícii Okolo Slovenska.

Skúsený belgičan Lefevere vyjadril veľkú spokojnosť s jednaním. Veď aj vďaka Alaphilippovi je Quick Step najlepším tímom súčasnosti, čo dokazuje ich prvá priečka v UCI rebríčku. Alaphilippe zas kraľuje hodnoteniu jednotlivcov.

Zdroj: cyclingweekly

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár