Jumbo-Visma posilňuje klasikársku zostavu

Prestupy
tím jumbo-visma tdf 2021

zdroj: twitter.com/JumboVismaRoad

Tím Jumbo-Visma od budúcej sezóny posilní dvojica jazdcov. Budú to Tosh Van der Sande (LTS) a Christophe Laporte (COF). Holandský celok týmto krokom posilní klasikársku zostavu okolo Wouta Van Aerta (TJB). Obaja cyklisti podpísali dvojročnú zmluvu.

Tosh Van der Sande

“Bol som veľmi potešený záujmom Jumba. Jazdil som v Lotto Soudal desať rokov, takže to bude pre mňa veľká zmena. Keď vás kontaktuje tím Jumbo-Visma, tak nesmiete váhať. Je to jeden z najlepších tímov. Som veľmi rád, že tu môžem od budúcej sezóny pôsobiť. Dúfam, že budem môcť pomáhať Woutovi na klasikách, je to moja silná stránka. So zázemím a profesionalitou v tomto tíme – verím, že sa budem len a len zlepšovať.”

Christophe Laporte

“Som veľmi šťastný a hrdý, že budem hájiť farby jedného z najlepších tímov na svete. Dúfam, že sa budem zlepšovať. Jazdil som osem rokov vo Francúzsku, takže je to veľká zmena. V Holandsku je iná kultúra, v tíme sú nové tváre, bude to výzva. Je to dôležitý krok v mojej kariére. Teším sa hlavne na flámske klasiky, tie milujem. Okolo Wouta sa buduje ambiciózny tím, neviem sa dočkať.”

Nalini - procycling

Merijn Zeeman (športový riaditeľ)

“Minulú jar bol Christophe veľmi silný. Som zvedavý kam to posunieme budúci rok. Je i dobrým časovkárom a určite pomôže Woutovi. Bude to pre neho dobrá výzva. Čo sa týka Tosha, tak ten mal excelentný rok. Je to veľmi skúsený a šikovný pretekár. Je vynikajúci v pozičných bojoch a to nám treba. Určite sa nestratí ani pri lead-oute pre Dylana. Pre Caleba Ewana robil skvelú prácu. Sme šťastní s oboma jazdcami.”

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár