Liège-Bastogne-Liège: Posledná jarná klasika v moci mladého Luxemburčana

zdroj: twitter.com/wielerrevue

Zdieľaj článok:

Poslednými ardénskymi pretekmi sa ukončila jarná časť klasikárskej sezóny. Najstraršia monumentálna klasika merala 258 kilometrov a jazdcov potrápili početné stúpania, ktoré často dosahovali sklon väčší ako 10%.

Preteky vyhral Luxemburčan Bob Jungels (DQT). 25-ročný závodník sa osamostatnil na čele 18 kilometrov pred cieľom. Predtým zaútočil spolu s Woodsom (EFD), Fuglsangom (AST) a Henaom (SKY) na vrchole stúpania Roche-aux-Faucons. Za ním ho nasledovala skupina s hlavnými favoritmi ako Valverde (MOV), Alaphilippe (DQT), Dumoulin (SUN), Wellens (LTS) alebo Kreuziger (ORS). V stíhacej skupine chýbal napríklad Vincenzo Nibali (TBM). S výsledkom chcel niečo urobiť Vanendert, ale úradujúci luxemburský šampión si vpredu držal dobré tempo. O pódiové umiestnenia zabojovali Woods s Bardetom (ALM). Dobrý výkon dnes podal mladý jazdec z tímu Petra Sagana, Davide Formolo (BOH), ktorý skončil na siedmom mieste. Do Ardén prišiel s dobrou formou Roman Kreuziger, ktorý dnes obsadil ôsmu priečku.

Svoje piate víťazstvo na Liège-Bastogne-Liège nepridal Alejandro Valverde. Ten sa držal v prednej skupine, no nezaútočil a ani nepokryl rozhodujúce nástupy. V cieli došiel až na trinástom mieste. Bob Jungels napodbnil krajana Andyho Schlecka, ktorý tu zvíťazil ešte v roku 2009. Po víťaznom Okolo Flámska ide o druhý víťazný monument pre tím Quick Step Floors. Belgický tím potvrdil, že momentálne je najlepším tímom v pelotóne. Od začiatku sezóny sa jazdci v modrých dresoch radovali z víťazstva celkovo 27-krát.

Dojazd:

Profil pretekov:

Výsledky Liège-Bastogne-Liège:

1. Bob Jungels (Lux) DQT 6:24:44
2. Michael Woods (Can) EFD 0:00:37
3. Romain Bardet (Fra) ALM
4. Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors DQT  0:00:39
5. Domenico Pozzovivo (Ita) TBM
6. Enrico Gasparotto (Ita) TBM
7. Davide Formolo (Ita) BOH
8. Roman Kreuziger (Cze) MTS
9. Sergio Henao (Col) SKY
10. Jakob Fuglsang (Den) AST

zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.