Mal porážať Sagana v šprintoch, na Tour však nepôjde. UAE ide do Francúzska bez Gavíriu

Tour de France 2019

Tím UAE-Team Emirates ohlásil svoju osmičku jazdcov, ktorá sa 6. júla postaví na štart Tour de France. Ide o zostavu, ktorá obsahuje silných jednotlivcov a zameria sa na prakticky všetky výzvy, ktoré Tour ponúkne.

Najväčšia strata však bude na poli šprintov. Kolumbijský rýchlik Fernando Gavíria (UAE) vynechá Tour de France. Šprintér naďalej bojuje so zranením kolena, ktoré mu nedovoľuje naplno jazdiť. 24-ročný jazdec je spolu s Vivianim a Groenewegenom najlepším čistým šprintérom súčasnosti. V závere dokáže vyprodukovať najväčšiu rýchlosť a bol by silným súperom aj pre Petra Sagana (BOH). Ak v minulosti obaja skončili v prvej desiatke, Kolumbijčan bol pred Saganom až v 20 prípadoch z 28. Minulý rok Gavíria vyhral dve etapy, kde Slováka porazil priamo na trati. Od siedmej etapy Giro d’Italia súťažne nepreteká, z podniku musel odstúpiť kvôli spomínanému kolenu.

Fernando Gaviria
zdroj: twitter.com/letour

Lídrom na rovinaté a šprintérske koncovky je skúsený Alexander Kristoff (UAE). 31-ročný Nór minulý rok vyhral slávnu šprintérsku etapu v Paríži, keď sa ukázal ako najsilnejší z ostávajúcich špurtérov na pretekoch. Kristoff už tento rok vyhral prestížnu klasiku Gent – Wevelgem a ukázal sa ako platným členom tímu, keďže ide o mimoriadne odolného jazdca a jeho sila sa ukáže najmä po ťažkom priebehu pretekov. Jeho rozbiehačom bude talentovaný Belgičan Jasper Philipsen (UAE). Ten má vo veku 21 rokov na konte už 2 profesionálne triumfy. UAE sa tak môže spoľahnúť až na dvoch rýchlych borcov.

Alexander Kristoff
zdroj: twitter.com/destandaard

Alexander Kristoff:

„Na Tour pôjdem s cieľom vyhrať a znova prežiť skvelé vlaňajšie emócie. V tejto sezóne je moja forma lepšia, ale na tejto úrovni je level top jazdcov tak vysoký, že dobrá kondícia nestačí, potrebujete aj obrovské odhodlanie a trochu šťastia.“

Tím Spojených arabských emirátov povedie Dan Martin (UAE). Ír sa bude sústrediť na celkové poradie. 32-ročný jazdec od roku 2015 trikrát skončil v prvej desiatke. Trasa pre čistých a výbušných vrchárov by mu mala sedieť tak, ako snáď ešte nikdy. Minulý rok vyhral etapu a získal cenu za najbojovnejšieho jazdca.

Dan Martin
zdroj: twitter.com/CiclismoInter

Dan Martin:

„Som nadšený, že budem opäť jazdiť na Tour. Na tréningoch sa cítim dobre a Dauphiné vyšlo skvele aj napriek tomu, že sme neboli agresívni v horách, čo obvykle robíme. Z Dauphiné som prišiel spokojný a páči sa mi tohtoročná trať, navyše, máme super-silný tím s mnohými možnosťami. Proste sa teším na štart.“

Ďalším veľkým menom na súpiske je Fabio Aru (UAE). Víťaz Vulety z roku 2015 spravil výberom veľký krok pri svojom návrate na vysokú úroveň. Talian podstúpil angioplastiku zúženej iliakálnej artérie v ľavej nohe. Kvôli tomu vynechal Giro d’Italia, no podľa všetkého by mal byť pred Tour v poriadku. Na prípravnom podujatí Okolo Švajčiarska skončil na celkovej 21. priečke, v náročnej siedmej etape bral desiate miesto.

Fabio Aru:

„Po mesiacoch bez pretekanie som bol schopný znovu objaviť zápal pre jazdenie, unavené nohy a moju kondíciu. Odozva z mojej rekonvalescencie je povzbudzujúca, cítim sa dobre, čo viedlo k účasti na Tour de France. Počas posledných mesiacov som ostal pokojný a taký ostanem aj na Tour. Nebudem vo Francúzsku, aby som sa obával o celkovú klasifikáciu, Stará Dáma bude vzrušujúca nová kapitola návratu do sezóny. Očakávam, že moja výkonnosť porastie malými krokmi.“

Ďalšou silnou časťou tímu bude vrchár a bývalý majster sveta Rui Costa (UAE), ktorý odjazdí svoju deviatu Tour s dvomi etapovými zásahmi. Po prestupe zo Sky môže mať viac slobody aj kolumbijský vrchár Sergio Henao (UAE). Rolu rovinárov a domestikov si zahrajú nórski pretekári Sven Erik Bystrøm (UAE) a Vegard Stake Laengen (UAE). Do zostavy sa nevošli napríklad nedávny víťaz Okolo Slovinska Diego Ulissi (UAE) alebo talentovaný víťaz Okolo Kalifornie Tadej Pogačar (UAE).

Zostava UAE-Team Emirates

Zdroj: uaeteamemirates.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár