Mark Cavendish s najlepším výsledkom po 2 rokoch: „Víťazstvo by mu pomohlo“

Mark Cavendish

zdroj: © Wout Beel

Mark Cavendish (:dqt:) získal druhé miesto na belgickej jednodňovke GP Jean-Pierre Monseré. Hlasy z tímu Deceuninck – Quick-Step hovoria o menšom prebudení Brita, ktorý od roku 2019 nestál na pódiu. V šprintérskej koncovke sa v nedeľu radoval Tim Merlier (Alpecin-Fenix).

„Pokračuje v tom, čo robil celý život,“ povedal pre Sporzu športový riaditeľ v tíme Rik Van Slycke. „Mark Cavendish sa len zoznamuje s novými kolegami, ale už pomaly vedia, čo spolu robiť. Ak sa Cav dokáže dostať dopredu v pravý čas, stále má nohy, aby šprintoval o víťazstvo.“

Cavendish nemal veľkú tímovú pomoc (video):

35-ročný jazdec naposledy vyhral ešte vo februári 2018 na Okolo Abú Zabí. V top 3 bol poslednýkrát v sezóne 2019 na Okolo Turecka.

„Ak ho vidíte v tréningu, stále má vášeň pre cyklistiku. Víťazstvo by mu veľmi pomohlo. Prvé by bolo najťažšie, potom by ďalšie víťazstvá prišli,“ pokračoval Van Slycke.

Cavendish v najúspešnejšom tíme posledných rokov pôsobil v sezónach 2013 až 2015. Okrem množstva prvenstiev s ním šprintér získal 7 triumfov v etapách na Grand Tours. Dokopy získal rodák z ostrova Mann 151 triumfov, z toho 30 na Tour de France. V histórii má viac už len Eddy Merckx.

„Podľa ľudí, čo s ním pracovali v minulosti, sa zlepšil ako človek. Každý vedel, že keď prehral, tak býval niekedy dosť naštvaný. Rovnako je tu generačná zmena, ale šprintovanie ostáva pomerne rovnaké. Ak mladí jazdci dostanú radu od jazdca takého formátu, mali by počúvať,“ myslí si Van Slycke.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár