Mathieu van der Poel s Alpecin-Fenix ďalšie štyri roky

Prestupy
Mathieu van der Poel.

zdroj: © PresseSports/Bernard Papon

Holandský cyklista Mathieu van der Poel predĺžil zmluvu s tímom Alpecin-Fenix až do konca roku 2025.

Súčasný majster sveta v cyklokrose sa do tímu pridal pred desiatimi rokmi ako šestnásťročný a vypracoval sa na jedného z najlepších cyklistov planéty. Vyniká v cyklokrose, na ceste, ale aj na horských bicykloch.

V tlačovej správe tímu 26-ročný Van der Poel potvrdil, že aj naďalej sa chce sústrediť na tri cyklistické disciplíny.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal dlhodobý kontrakt s tímom, v ktorom sa cítim ako v druhej rodine. Tím sa za posledné roky fantasticky vypracoval, spoločne robíme veľký progres,“ povedal Mathieu van der Poel.

Jeden z najlepších klasikárov sveta

V tejto sezóne Van der Poel vyhral klasiku Strade Bianche vo veľkom štýle. Rovnako úchvatný bol jeho triumf v druhej etape Tour de France, kde šesť etáp držal žltý dres.

Mathieu van der Poel 3. etapa Okolo Švajčiarska 2021
Na Strade Bianche. ©LaPresse – Fabio Ferrari

Dlhé roky sa sústredil na olympiádu v Tokiu, aby získal medailu v pretekoch cross-country. No na začiatku spadol a doteraz zápasí so zranením chrbta. V ďalších dňoch sa dozvieme, či sa jeho sezóna neukončí predčasne. Na majstrovstvách sveta vo Flámsku a Paríž – Rouabix by bol v dobrej kondícii jedným z najväčších favoritov, spoločne so svojím životným rivalom Woutom van Aertom.

Van der Poel je predným klasikárom sveta – má azda aj najlepšie zrýchlenie v pelotóne, ktoré vie zopakovať aj niekoľkokrát za sebou. Vďaka tomu vyhral monument Okolo Flámska 2020, ale aj pamätnú klasiku Amstel Gold Race po neuveriteľnom priebehu v roku 2019,

Majster sveta vo všetkom

„Je to celkom unikátne, že s jedným tímom jazdím tak dlho. Nechcem rozmýšľať dopredu, ale stať sa majstrom sveta v troch rôznych disciplínach v nasledujúcich rokoch by bol splnený sen. Cestu, cyklokros a horské bicykle budem kombinovať pravdepodobne do olympiády v Paríži 2024,“ prehlásil najlepší cyklokrosár posledných rokov.

Tím Alpecin-Fenix nie je World Tour tím, ale vďaka výkonom Van der Poela, Tima Merliera alebo Jaspera Philipsena je najlepší tím v ProSeries rebríčku. Medzi ostatnými celkami z druhej divízie ProSeries má jasnú výhodu – podľa pravidiel UCI má holandská zostava automatickú pozvánku na všetky preteky World Tour.

Van der Poel
Na blate ako doma. zdroj: twitter.com/x2otrofee

A keď im nejaké nesedia, jednoducho odmietnu. Z tohto pohľadu je dokonca výhodné ostať „v druhej lige“, keďže sa môžu sústrediť na klasikárske a šprintérske preteky a takto nemusia preťažiť svojich jazdcov vo vrchárskych etapákoch.

Mathieu van der Poel je pilierom

„Chceme mať stabilný tím a chceme, aby rástol. Mathieu je jedným z pilierov a je dôležité mať istotu, že s nami zostane,“ povedal manažér tímu a jeho hlavná postava Christoph Roodhooft. „Sponzori, spolujazdci a ďalší dostanú jasný signál, že zostane tímovým lídrom.“

„Za posledných desať rokov sme sa dobre zoznámili a oveľa ľahšie komunikujeme. Myslím si, že dostatočne splňujeme jeho požiadavky, športové aj finančné. V roku 2019 sme sa stali Pro tímom a odvtedy sme sa dostali do desiatky najlepších tímov, aspoň si myslím,“ zakončil Christoph Roodhooft.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár