Michael Kolář nečakane ukončil kariéru

zdroj: twitter.com/Peter_SagFan

Tretí muž národného šampionátuMichael Kolář (BOH), po nedeľňajších pretekoch ohlásil koniec profesionálnej kariéry.

Bude to celkom šok, ale pre mňa pozitívny. Rozhodol som sa ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Mal som peknú päťročnú kariéru, dával som do toho všetko. Veľmi veľa mi to aj zobralo a posledný rok som sa snažil pre cyklistiku robiť všetko, ale pokrok neprichádzal,“vyhlásil 25-ročný cyklista.

Michael Kolář sa narodil v Prahe a profesionálom sa stal v roku 2012. Najprv pôsobil v tíme Dukla Trenčín Trek. V roku 2014 sa pridal do World Tour stajne Tinkoff – Saxo. Tam pomáhal Petrovi Saganovi a minulý rok spolu prestúpili do tímu Bora – hansgrohe.

„Cyklistika ma už tak nebaví a nenapĺňa, lebo som nedokázal naplniť svoje ambície. Po niekoľkých týždňoch až mesiacoch sme sa s tímovým manažérom zhodli v tom, čo by som mohol robiť. Budem pôsobiť v oblasti sponzoringu, starať sa o VIP hostí a sprevádzať ich po pretekoch. Ukážem im zákulisie a zároveň budem mať viac voľného času pre seba a rodinu.
Mám obrovskú možnosť začať budovať niečo mimo cyklistiky. Začať budovať svoj život. Budem mať viac času pre seba,“ upresnil Kolář.

K odchodu svojho domestika sa vyjadril aj Peter Sagan: 
„Musím jeho rozhodnutie rešpektovať. Každý má svoj život, môžu sa mu otvoriť veľké cesty v cyklistickom svete i mimo neho. Mišo veľmi dobre ovláda angličtinu, takže nebude mať problém. Chcem sa mu poďakovať, lebo bol pri všetkých tituloch majstra sveta, ktoré som získal. Dokonca v Dauhe mi rozbiehal šprint, respektíve sťahoval posledný únik. Myslím, že nejaké výsledky dosiahol a bude mať nezabudnuteľné spomienky.“

 

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár