Miláno – San Remo: La Classicissima so Saganovcami

Miláno - San Remo

zdroj: twitter.com/Milano_Sanremo

Zdieľaj článok:

Už túto sobotu vypukne prvý monument sezóny Miláno – San Remo. Na štart sa postaví 25 tímov. Slovenské farby bude hájiť dvojica jazdcov – Peter a Juraj Saganovci. Prvý menovaný je azda najväčší favorit pretekov. Generálka Tirreno – Adriatico mu vyšla na výbornú, keď dve etapy vyhral, v jednej skončil na druhom a v jednej na treťom mieste. Tohtoročná edícia Tirrena bola veľmi podobná klasikám a splnila tak účel výborne. Na La Classicissime štartuje i minuloročný víťaz Arnaud Démare (FDJ), ktorý sa predstavil na Paríž – Nice a ovládol tam taktiež etapu. Na titul si brúsi zuby Greg Van Avermaet (BMC), ktorý pravidelne znepríjemňuje Saganovi život. Veľmi silnú zostavu posiela do Milána Quick-Step. Ten zastupujú mená ako Boonen, Gilbert, Alaphillipe či Gavíria. Tím SKY posiela do boja Michala Kwiatkowského a Eliu Vivianiho. Tím Dimension Data postaví preteky na trojici Cavendish, Boasson Hagen a Cummings. Orica – Scott zase vsadí na Ewana, Gerransa či Michaela Albasiniho. Belgická stajňa Lotto Soudal do boja posiela Wellensa, Debuschereho, Gallopina či Roelandtsa. Štartová listina je jednoducho nabitá kvalitou a nám ostáva dúfať, že Peter Sagan (BOH) potvrdí formu a dostane sa do záverečných bojov o titul.

Trasa tohtoročnej edície

Zoznam jazdcov

AG2R La Mondiale
11 Hugo Houle (Can)
12 Gediminas Bagdonas (Ltu)
13 Jan Bakelants (Bel)
14 Mathias Frank (Swi)
15 Alexis Gougeard (Fra)
16 Sondre Holst Enger (Nor)
17 Matteo Montaguti (Ita)
18 Stijn Vandenbergh (Bel)
Androni Giocattoli
21 Davide Ballerini (Ita)
22 Egan Arley Bernal Gomez (Col)
23 Raffaello Bonusi (Ita)
24 Mattia Cattaneo (Ita)
25 Marco Frapporti (Ita)
26 Mattia Frapporti (Ita)
27 Francesco Gavazzi (Ita)
28 Fausto Masnada (Ita)
Astana Pro Team
31 Moreno Moser (Ita)
32 Matti Breschel (Den)
33 Oscar Gatto (Ita)
34 Andriy Grivko (Ukr)
35 Alexey Lutsenko (Kaz)
36 Riccardo Minali (Ita)
37 Luis León Sánchez (Spa)
38 Michael Valgren Andersen (Den)




Bahrain – Merida
41 Sonny Colbrelli (Ita)
42 Valerio Agnoli (Ita)
43 Manuele Boaro (Ita)
44 Grega Bole (Slo)
45 Niccolò Bonifazio (Ita)
46 Borut Bozic (Slo)
47 Franco Pellizotti (Ita)
48 Giovanni Visconti (Ita)
Bardiani CSF
51 Nicola Ruffoni (Ita)
52 Simone Andreetta (Ita)
53 Enrico Barbin (Ita)
54 Nicola Boem (Ita)
55 Mirco Maestri (Ita)
56 Paolo Simion (Ita)
57 Alessandro Tonelli (Ita)
58 Luca Wackermann (Ita)
BMC Racing Team
61 Greg Van Avermaet (Bel)
62 Damiano Caruso (Ita)
63 Silvan Dillier (Swi)
64 Martin Elmiger (Swi)
65 Daniel Oss (Ita)
66 Manuel Quinziato (Ita)
67 Miles Scotson (Aus)
68 Francisco Ventoso (Spa)
Bora – Hansgrohe
71 Peter Sagan (Svk)
72 Sam Bennett (Irl)
73 Maciej Bodnar (Pol)
74 Marcus Burghardt (Ger)
75 Gregor Mühlberger (Aut)
76 Juraj Sagan (Svk)
77 Aleksejs Saramotins (Lat)
78 Cesare Benedetti (Ita)
Cannondale – Drapac
81 Simon Clarke (Aus)
82 Alberto Bettiol (Ita)
83 Kristijan Koren (Slo)
84 Thomas Scully (NZl)
85 Toms Skujins (Lat)
86 Tom Jelte Slagter (Ned)
87 Rigoberto Urán (Col)
88 Tom Van Asbroeck (Bel)
Cofidis, Solutions Credits
91 Nacer Bouhanni (Fra)
92 Dimitri Claeys (Bel)
93 Christophe Laporte (Fra)
94 Cyril Lemoine (Fra)
95 Florian Sénéchal (Fra)
96 Julien Simon (Fra)
97 Geoffrey Soupe (Fra)
98 Kenneth Van Bilsen (Bel)
FDJ
1 Arnaud Demare (Fra)
2 Mickaël Delage (Fra)
3 William Bonnet (Fra)
4 Davide Cimolai (Ita)
5 Jacopo Guarnieri (Ita)
6 Ignatas Konovalovas (Ltu)
7 Matthieu Ladagnous (Fra)
8 Anthony Roux (Fra)
Gazprom – Rusvelo
101 Alexander Porsev (Rus)
102 Pavel Brutt (Rus)
103 Artur Ershov (Rus)
104 Roman Maikin (Rus)
105 Ivan Rovny (Rus)
106 Ivan Savitsky (Rus)
107 Alexey Tsatevich (Rus)
108 Nikolay Trusov (Rus)
Lotto Soudal
111 Tim Wellens (Bel)
112 Tiesj Benoot (Bel)
113 Jens Debusschere (Bel)
114 Tony Gallopin (Fra)
115 Nikolas Maes (Bel)
116 Tomasz Marczynski (Pol)
117 Jurgen Roelandts (Bel)
118 Marcel Sieberg (Ger)
Movistar Team
121 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col)
122 Winner Anacona Gomez (Col)
123 Jorge Arcas (Spa)
124 Carlos Barbero Cuesta (Spa)
125 Daniele Bennati (Ita)
126 Richard Carapaz (Ecu)
127 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa)
128 Jasha Sütterlin (Ger)
Nippo – Vini Fantini
131 Julián Arredondo (Col)
132 Marco Canola (Ita)
133 Iuri Filosi (Ita)
134 Eduard Michael Grosu (Rou)
135 Marino Kobayashi (Jpn)
136 Alan Marangoni (Ita)
137 Ivan Santaromita (Ita)
138 Kohei Uchima (Jpn)
Orica – Scott
141 Caleb Ewan (Aus)
142 Michael Albasini (Swi)
143 Simon Gerrans (Aus)
144 Mathew Hayman (Aus)
145 Daryl Impey (RSA)
146 Jens Keukeleire (Bel)
147 Luka Mezgec (Slo)
148 Magnus Cort (Den)
Quick-Step Floors
151 Tom Boonen (Bel)
152 Julian Alaphilippe (Fra)
153 Jack Bauer (NZl)
154 Fernando Gaviria (Col)
155 Philippe Gilbert (Bel)
156 Fabio Sabatini (Ita)
157 Matteo Trentin (Ita)
158 Julien Vermote (Bel)
Dimension Data
161 Mark Cavendish (GBr)
162 Edvald Boasson Hagen (Nor)
163 Stephen Cummings (GBr)
164 Bernhard Eisel (Aut)
165 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)
166 Youcef Reguigui (Alg)
167 Kristian Sbaragli (Ita)
168 Scott Thwaites (GBr)
Katusha – Alpecin
171 Alexander Kristoff (Nor)
172 Maxim Belkov (Rus)
173 Sven Erik Bystrøm (Nor)
174 Marco Haller (Aut)
175 Reto Hollenstein (Swi)
176 Michael Mørkøv (Den)
177 Simon Špilak (Slo)
178 Angel Vicioso Arcos (Spa)
Team LottoNL-Jumbo
181 Juan José Lobato (Spa)
182 Enrico Battaglin (Ita)
183 Twan Castelijns (Ned)
184 Jos van Emden (Ned)
185 Tom Leezer (Ned)
186 Paul Martens (Ger)
187 Primoz Roglic (Slo)
188 Bram Tankink (Ned)
Team Novo Nordisk
191 Javier Megías Leal (Spa)
192 Andrea Peron (Ita)
193 David Lozano Riba (Spa)
194 Charles Planet (Fra)
195 Joonas Henttala (Fin)
196 Martijn Verschoor (Ned)
197 Stephen Clancy (Irl)
198 Rik Van Ijzendoorn (Bel)
Team Sky
201 Elia Viviani (Ita)
202 Michał Kwiatkowski (Pol)
203 Gianni Moscon (Ita)
204 Salvatore Puccio (Ita)
205 Luke Rowe (GBr)
206 Ian Stannard (GBr)
207 Danny van Poppel (Ned)
208 Łukasz Wiśniowski (Pol)
Team Sunweb
211 Tom Dumoulin (Ned)
212 Nikias Arndt (Ger)
213 Warren Barguil (Fra)
214 Roy Curvers (Ned)
215 Simon Geschke (Ger)
216 Michael Matthews (Aus)
217 Tom Stamsnijder (Ned)
218 Albert Timmer (Ned)
Trek – Segafredo
221 John Degenkolb (Ger)
222 Eugenio Alafaci (Ita)
223 Marco Coledan (Ita)
224 Koen de Kort (Ned)
225 Fabio Felline (Ita)
226 Grégory Rast (Swi)
227 Jasper Stuyven (Bel)
228 Boy van Poppel (Ned)
UAE Team Emirates
231 Sacha Modolo (Ita)
232 Vegard Stake Laengen (Nor)
233 Marco Marcato (Ita)
234 Matej Mohoric (Slo)
235 Manuele Mori (Ita)
236 Ben Swift (GBr)
237 Diego Ulissi (Ita)
238 Federico Zurlo (Ita)
Wilier Triestina
241 Filippo Pozzato (Ita)
242 Julen Amezqueta Moreno (Spa)
243 Rafael Andriato (Bra)
244 Manuel Belletti (Ita)
245 Matteo Busato (Ita)
246 Yonder Godoy (Ven)
247 Ilia Koshevoy (Blr)
248 Jakub Mareczko (Ita)



zdroj: milanosanremo.it

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.