MS v cyklistike 2021: Price-Pejtersen neohrozeným časovkárom U23

MS v cyklistike 2021 časovka mužov do 23 rokov

zdroj: twitter.com/UCI_cycling

Dánsky cyklista Johan Price-Pejtersen sa stal víťazom individuálnej časovky do 23 rokov na MS v cyklistike 2021 Flámsko. V druhý deň Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike pokračovali časovkou na trase dlhej 30,3 km.

Na druhom mieste skončil Austrálčan Lucas Plapp so stratou 10 sekúnd. Tretí sa umiestnil Belgičan Florian Vermereersch, stratil 12 sekúnd.

Prvý muž časovky zajazdil čas 34:29 min v priemernej rýchlosti 52,72 km/h. 22-ročný Price-Pejtersen pokračuje vo štvorročnej nadvláde Dánska nad časovkou mužov U23, predošlé tri ročníky vyhral Mikkel Bjerg. Price-Pejtersen pred dvoma týždňami vyhral časovku U23 na majstrovstvách Európy, pred Soren Waerenskjoldom, ktorý bol pasovaný za druhého najväčšieho favorita. Skončil až na štvrtom mieste a Price-Pejtersen mu oplatil prehru z časovky na Tour de l’Avenir.

Price-Pejtersen aj Waerenskjold budú v nasledujúcej sezóne jazdiť za Pro tím Uno-X. Druhý Plapp je členom INEOS Grenadiers a Vermereersch je už ustáleným členom Lotto Soudal.

Slováci v časovke do 23 rokov neštartovali.