MS Yorkshire: Tiberi musel meniť bicykel hneď na začiatku, aj tak získal zlato v časovke juniorov

Články

zdroj: twitter.com/UCI_cycling

Zdieľaj článok:

Počas druhého dňa Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike v Yorkshire sa konala individuálna časovka juniorov.  Išli sa dve kolá okolo Harrogate o celkovej dĺžke 27,6 kilometra.

Juniorský dúhový dres si odnáša Antonio Tiberi z Talianska. Ten zvíťazil s časom 38 minút a 28 sekúnd. Druhý skončil Enzo Leijnse z Holandska so stratou ôsmich sekúnd. Za ním je Nemec Marco Brenner s 13-sekundovým mankom.

Tiberiho víťazstvo je o to pozoruhodnejšie, že v prvej zákrute pretekov musel meniť bicykel a stratil približne dvadsať sekúnd. Jeho triumf by bol oveľa dominantnejší. Keď sa vracal na novom bicykli, musel prejsť cez technické autá. 18-ročný talent zašiel veľmi dobrú druhú časť pretekov. Nezastavil ho ani kolega Andrea Piccolo, ktorý ovládol časovku v tejto kategórii na európskom šampionáte.

Tiberi získal v máji dve etapy na českom podniku Course de la Paix Juniors – značky Preteky mieru juniorov. V časovke na prestížnom Giro della Lunigiana bol druhý, no teraz je najlepším mladíkom a na ďalší rok sa posunie do U23 kategórie a kontinentálneho tímu Colpack. Síce to nie je tak výrazný skok ako pri vlaňajšom víťazovi Evenepoelovi, no ten je „anomáliou“. Tento rok bude súťažiť v Elite kategórii a rovno patrí k favoritom.

Jediným Slovákom zo 64 jazdcov bol Pavol Kramarčík. Ten obsadil 58. priečku so stratou piatich minút a piatich sekúnd.

Vyjadrenie víťaza so slzami v očiach:

„Je to fantastické. Zlomila sa mi kľuka, myslel som si, že je koniec. Ale pokračoval som a dal som do toho všetko až do posledného centimetra. Podarilo sa mi dostať sa naspäť a vyhrať to. Je to neuveriteľné. Je ťažké tomu uveriť. V tejto sezóne som ešte Andrea Piccola neporazil, ale urobil som to dnes.“

Výsledky individuálnej časovky juniorov na MS 2019:

1. Antonio Tiberi Taliansko 38:28:00
2. Enzo Leijnse Holandsko 0:00:08
3. Marco Brenner Nemecko 0:00:13
4. Quinn Simmons Spojené štáty americké 0:00:20
5. Michel Hessmann Nemecko 0:00:28
6. Andrea Piccolo Taliansko 0:00:30
7. Lars Boven Holandsko 0:00:44
8. Leo Hayter Veľká Británia 0:00:51
9. Oscar Nilsson-Julien Veľká Británia 0:01:00
10. Finn Fisher-Black Nový Zéland 0:01:06


zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.