Nairo Quintana si podmanil 50. edíciu Tirrena Adriatica

zdroj: twitter.com/movistar_team

Zdieľaj článok:

Nairo Quitnana (MOV) z Kolumbie sa stal víťazom preteku Tirreno Adriatico 2015 a to hlavne vďaka víťazstvu v 5. etape, kedy deklasoval celú konkurenciu na čele s Albertom Contadorom (TCS). Spomínanému Španielovi naložil vyše minúty a v celkovom hodnotení si vytvoril sľubný náskok na Bauke Mollemu z tímu Trek Factory Racing. V dnešnej záverečnej časovke tento náskok udržal a nakoniec triumfoval pred Holanďanom o 18 sekúnd. Na treťom mieste končí ďalš jazdec z Kolumbie a to Rigoberto Urán (EQS), ktorý za celkovým lídrom zaostal o 31 sekúnd.

Dnešnú časovku, ktorá meralal 10 050 metrov zvádol najlepšie už legenda Fabian Cancellara (TFR), ktorý za sebou nechal domáceho Taliana Maloriho (MOV) a tretieho Vasila Kyrienku z tímu SKY. Švajčiar sa po etape vyjadril: „Cítil som v sebe najazdené kilometre. Dnes som do toho dal, čo vo mne bolo. Som veľmi spokojný s tým, čo som predviedol. Dosiahol som víťazstvo, ale už sa pozerám dopredu na víkend, keď ma čaká Miláno – San Remo.“

Bodovaciu súťaž si podmanil náš Peter Sgan (TSC), keď porazil druhého Cancellaru a Jensa Debusschereho (LTS). Súťaž o najlepšieho vrchára vyhral tretí jazdec z Kolumbie a to Carlos Quintero (COL) a najlepším jazdcom do 25 rokov sa stal i celkový víťaz Nairo Quintana.

Celkové poradie:                                                        

1. QUINTANA Nairo MOV 25h 11′ 16”
2. MOLLEMA Bauke TFR 00′ 18”
3. URAN Rigoberto EQS 00′ 31”
4. PINOT Thibault FDJ 00′ 35”
5. CONTADOR Alberto TCS 00′ 39”

 

Celkové poradie vrchárov:

1. QUINTERO Carlos COL 21 pts
2. WYSS Danilo BMS 18 pts
3. QUINTANA Nairo MOV 15 pts
4. HAYMAN Mathew OGE 15 pts
5. MONTAGUTU Matteo AGR 13 pt

 

Celkové poradie šprinterov:

1. SAGAN Peter TCS 32 pts
2. CANCELLARA Fabian TFR 21 pts
3. DEBUSSCHERE Jens LTS 20 pts
4. URAN Rigoberto EQS 19 pts
5. VAN AVERMAET Greg BMC 18 pts

 

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.