Nezastaviteľný Evenepoel vyhral Coppa Bernocchi

remco evenepoel 2021

zdroj: ©Deceuninck - Quick-Step - ©Tim De Waele / Getty Image

Remco Evenepoel (DQT) pokračuje vo výbornom závere sezóny. Dnes si pripísal ďalšiu jednorázovku, tentokrát taliansku Coppa Bernocchi. Rozhodujúci moment prišiel 31 kilometrov pred cieľom, keď si mladý Belgičan povodil súperov a nastúpil. Druhý skončil Alessandro Covi (UAE), tretí Fausto Masnada (DQT).

Na jazdcov dnes bolo pripravené rovnaké počasie ako na Paríž – Roubaix. Silný dážď znepríjemňoval cyklistom život. V itinerári bolo 197 kilometrov, na ktorých čakalo stúpanie Piccolo Stelvio celkom šesťkrát. Štart i cieľ bol v meste Legnano, ktoré leží v regióne Lombardia.

Profil Coppa Bernochci

Priebeh Coppa Bernochci

Ihneď po štarte sa vytvorila veľmi silná skupina. Do útoku naskočili Samuele Battistella (AST), Thibaut Pinot (FDJ), Antonio Puppio (TQA), Alessandro Covi (UAE), Remco Evenepoel (DQT) a Fausto Masnada (DQT). Náskok pomaly ale isto rástol, no nepresiahol hodnotu štyroch minút.

Zlom prišiel 31 kilometrov pred cieľom, keď vzal nohy na plecia Remco Evenepoel (DQT). Tímový kolega Masnada mu pripravil skvelú pozíciu, keď pokrýval nástupy iných a sám zrýchľoval. Mladý Belgičan napokon fantasticky dominoval a na skupinu za ním urobil cez dve minúty. Pelotón stratil dokonca až osem minút. Tímový kolega Fausto Masnada (DQT) napokon skončil tretí.

Finiš

Výsledky Coppa Bernochci

1Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep4:26:13
2Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates0:01:49
3Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep0:01:50
4Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech0:02:25
5Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ0:02:26
6Antonio Puppio (Ita) Team Qhubeka0:02:55
7Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates0:08:27
8Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane‘
9Niccolò Bonifazio (Ita) TotalEnergies
10Elia Viviani (Ita) Cofidis
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár