Nováček Pidock bude hýčkán v týmu INEOS, BORA – hansgrohe ulovila talenty z Belgie a z Itálie

zdroj: twitter.com/borahansgrohe

Klasiky, ale i etapové závody se odkládají. Na vině je nová mutace koronaviru. Ale to rozhodně neznamená, že borci v týmech WorldTour netrénují. A zejména ti mladí, kteří získali své první smlouvy do worldtourové divize. I v sezóně 2021 se objeví ve World Tour týmech mladí jezdci, kteří dostanou příležitost potvrdit svůj talent v elitní společnosti. Mezi nováčky jasně dominuje dvaadvacetiletý britský cyklista Thomas Pidcocok, jehož získal nejbohatší celek WorldTour Ineos – Grenadiers. Ale i německá Bora – Hansgrohe v sestavě s Peterem Saganem se činila a získala dvadvacetiletého Belgičana z městečka Lommel, který má za sebou čtyři úspěšné sezóny v nizozemském kontinentálním celku SEG Racing Academy.

Thomas Pidcock bude slavit v červenci 22 let. Dostával hodně nabídek k přestupu do WorldTour, ale on čekal až na nabídku z nejbohatší světové stáje, z britského Ineosu. A po sezóně 2020 se všestranný cyklista, který kombinoval silniční cyklistiku s horskou a při tom se věnoval i cyklokrosu. Bude zajímavé sledovat, jak se popere s velkou konkurencí v britském celku, který nikdy předtím neměl sestavu nabitou tolika hvězdami. V INEOSu dostane tato „budoucnost“ britské cyklistiky speciální zacházení. Loni vyhrál na prestižním etapové akci v kategorii do 23 let Giro Ciclistico d’Italia, kde navíc vyhrál tři etapy, roku 2019 vyhrál jiný etapový závod – na horké francouzské půdě Tour Alsace. Ale asi mnohem cennější bylo, že v sezóně 2019 dokázal vyhrát na ostrých kostkách Paříž – Roubaixv kategorii do 23 let. Britský cyklista se profiluje jako vrchař s ambicemi na celkové vítězství v etapových závodech, ale dokázal vyhrávat i klasiky.  Nyní prožívá výborné období i v cyklokrosu, když na akci Cyclo-cross Gavere porazil Van der Poel a i Van Aerta. Aktuálně se soustředí na světový šampionát v cyklokrosu. Že by to byl „černý kůň“ závodu?

Thomas Pidcock by měl podle plánů INEOSu jet letos Vueltu, závod na olympijských hrách a mistrovství světa. Záměrně tvrdíme, že měl, jelikož kalendář se mění kvůli pandemii covidu jako počasí.

Tým Bora – Hansgrohe si vybírá jako již tradičně sprintery, o čemž by mohl vyprávět Peter Sagan. Nadějného sprintera a jezdce na celkové pořadí si vybral i letos – dvaadvacetiletého Belgičana Jordi Meeuse. Belgický cyklista už vyhrál i mezi dospělými – jednorázovku  Gooikse Pijl , dvě etapy na Czech Tour , jednou se prosadil v etapě na Giro Ciclistico d’Italia a je belgickým šampionem do 23 let.

Nebyla by to ale BORA, aby se spokojila jen s jedním talentem. Specialistou na etapové závody je další nováček týmu Ital Giovanni Aleotti, národní italský šampion v kategorii do 23 let. Zatím získal jen jedno vítězství, v roce 2019 ovládl Jednorázovku Trofeo Edil c , ale ve stejném roce skončil druhý na Tour de l’Avenir a na Závodech karpatských kurýrů. V minulém roce obsadil čtvrté místo na Giro Ciclistico d’Italia. Tým Bora – Hansgrohe věří, že z něj vyroste specialista na dlouhé etapové závody.